Tā dēvētās “Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisija līdz šim nav pietiekami fokusējusies uz tai doto uzdevumu izpildi. Komisijas vadītājas Ingunas Sudrabas piedāvātais turpmākās iztaujāšanas plāns, ņemot vērā iepriekš notikušo iztaujāšanu pieredzi, tās pārstāvim, deputātam Andrejam Judinam nešķiet reālistisks.

Kā spilgtu piemēru Judins min šodien paredzēto komisijas kārtējo sēdi, kurā gaidāma gara izjautāšana. Tās laikā piedāvāts uzklausīt ne vien smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu, bet arī Daini Liepiņu, Jāni Dūklavu un Juri Gulbi.

Judins ir nemierā ar to, ka Lemberga iztaujāšanai piedāvāts atvēlēt vienu stundu, bet pārējiem pa 30 minūtēm katram. “Pie esošās prakses, kad uzaicinātajiem ļauj neierobežoti uzstāties un izpausties, man ir bažas, ka Lembergs ar savu priekšlasījumu varētu neiekļauties visā atvēlētajā laikā, kur nu vēl atbildēt uz deputātu jautājumiem,” izplatītajā paziņojumā norāda Judins.

“Oligarhu krimināllietas” un operatīvās lietas materiālus pētot, Judins pārliecinājies, ka pieņēmumi par valsts sagrābšanas mēģinājumiem Latvijā apstiprinās. Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir radījis ļoti apjomīgu lietu, kurā ir atrodami materiāli, kas apstiprina aizdomas par noziedzīgiem nodarījumiem un nepārprotami norāda uz politisko korupciju un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

“Vienlaikus, tagad parlamentārās izmeklēšanas laikā ir atklājies, ka ne visi cilvēki, kuru rīcībā bija izmeklēšanai svarīga informācija un kuru liecības varētu palīdzēt noziegumu pierādīšanā, tika identificēti un nopratināti KNAB izmeklēšanas laikā. Diemžēl izmeklētāji nav izmantojuši visas iespējas iegūt papildu pierādījumus. Valsts sagrābšana nav Krimināllikumā ierakstīts jēdziens, tomēr tā ir saistīta ar vairākām darbībām, kas ir krimināli sodāmas un krimināllietas un operatīvās lietas materiālos ir atrodamas pietiekami skaidras norādes uz izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem,” uzskata deputāts.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA