Koha un Plēsnieks dodas uz ASV, kur cīnīsies par medaļām pasaules čempionātā

1159

Visu šo nedēļu ASV pilsētā Anaheimā notiek pasaules čempionāts svarcelšanā, kurā startēs arī Ventspils sporta lepnumi – Rebeka Koha un Artūrs Plēsnieks.

Kā skaidro treneri Eduards Andruškevičs un Viktors Ščerbatihs, šoreiz konkurence nebūs tik spēcīga, jo dopinga skandālu dēļ ir diskvalificētas vairāku lielvalstu svarcelšanas izlases, tostarp Ķīna un Krievija.

Svara kategorijā līdz 58 kg pieteikušās 24 svarcēlājas. Šī gada junioru pasaules čempione Rebeka Koha orientējas uz 225 kg summu, kas šajā konkurencē ir otrais labākais rādītājs. Mūsu sportistei uz papēžiem min divas taizemietes – Sukanija Srisurata un Pimsiri Sirikaeva, kā arī divas kolumbietes Marija Kamila Lobona-Viafara un Karula Karina Blanko-Gonsalesa, kuras plāno pacelt 220 kg. Kā galvenā favorīte nomināli ir taivāniete Hsinčuna Kuo, kura cer pacelt 240 kg.

Rebekai Kohai paredzēts starts 1.decembrī plkst.6 pēc Latvijas laika.

Savukārt svara kategorijā līdz 105 kg pieteikti 32 sportisti. Pēc 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm Plēsnieks šosezon lielākajās sacensībās nav startējis, jo atkopās pēc pleca operācijas. Tagad viņš jūtas tik ļoti sagatavojies, lai summā paceltu 405 kg, kas ir labākais rādītājs. Daudz neatpaliek pieci sekotāji – irānis Alireza Soleimani (401 kg), irānis Ali Hasemi (401 kg), uzbeks Ivans Jefremovs (400 kg), polis Arkadiušs Mihaļskis (400 kg) un irākietis Alvans Alaifuri (400 kg).

Plēsniekam starts paredzēts 5.decembrī plkst.3.30 pēc Latvijas laika.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils pilsētas Sporta pārvaldes foto