Jūlija pēdējā dekādē valdīs silti, daždien pat karsti laika apstākļi

1440
Autors: SXC
Autors: SXC

Ceturtdien, 21.jūlijā, sākas jūlija trešā dekāde – šis ir periods, kad kopumā Latvijā gaisa temperatūras norma ir visaugstākā. Līdz šim jūlija gaitā siltākas dienas ir mijušās ar vēsākām, tādēļ kopumā gan pirmajā dekādē, gan arī otrajā vidējā temperatūra bija salīdzinoši tuva normai.

Prognozes mēneša trešajai dekādei liecina, ka tās lielāko daļu virs mūsu reģiona atradīsies siltas, pat karstas gaisa masas. Ceturtdien debesis ir apmākušās, un gaiss pēcpusdienas stundās nav bijis siltāks par +18…+21 grādu. Tas tādēļ, ka no austrumiem Latviju šķērso siltā atmosfēras fronte, kas saistīta ar aktīvu ciklonu virs Baltkrievijas. Vēlāk pēcpusdienas stundās gaidāms, ka austrumu rajonos gaiss iesils vēl par 2-3 grādiem, tomēr veidosies arī gubu-lietus mākoņi, kas šajā reģionā nesīs pat stipras pērkona lietusgāzes un iespējama arī krusa, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Nedēļas izskaņā un arī nākamās nedēļas lielāko daļu tik aktīvi cikloni kā šodien tuvu Latvijas teritorijai vairs nav gaidāmi, tomēr siltās gaisa masas virs reģiona būs mitras un nestabilas – ik dienu pēcpusdienas un vakara stundās kādā no Latvijas reģioniem veidosies gubu-lietus mākoņi, kas nesīs pērkona lietusgāzes. Lielāka šo lietusgāžu varbūtība un intensīvāks lietus tiks novērots valsts Vidzemē un Latgalē, mazāk līs Kurzemē, jo sevišķi jūras piekrastē. Minimālā gaisa temperatūra naktīs lielākoties būs +14…+19 grādu robežās, bet dienas laikā brīvdienās daudzviet gaiss iesils jau līdz +24…+27 grādiem, nedaudz vēsāks būs tikai piekrastes rajonos, jo, lai arī lēns, tomēr valdīs ziemeļu puses vējš. Bet nākamās nedēļas sākumā un vidū dienas būs vēl par 2-3 grādiem siltākas.

Nākamās nedēļas otrajā pusē gan iespējams, ka no rietumiem Latviju sasniegs aukstā atmosfēras fronte. Kā jau vēsta tās nosaukums, tā nesīs arī vēsākas gaisa masas, līdz ar to dienas laikā atkal varētu būt tikai +18…+23 grādus silts.

Ūdens temperatūra piekrastes rajonos ceturtdien lielākoties ir +18…+20 grādu robežās, tikai Salacgrīvā aizvadītajā naktī ir noticis apvelings – nakts sākumā ūdens temperatūra bija +20 grādi, bet no rīta tikai +12 grādi. Kurzemes piekrastē, arī Rīgas līča dienvidos tuvākajās dienās, pateicoties jau iepriekš minētajiem ziemeļu puses vējiem, strauja ūdens temperatūras pazemināšanās nav gaidāma.