Jūrkalnē sumina 100.dzimšanas dienas gaviļnieci

1213
Foto: Ventspils novada pašvaldība

Sociālajā ilgstošās aprūpes un rehabilitācijas centrā Jūrkalnē dzīvo Lūcija Klaiva, kurai nupat aizvadītajā nedēļā apritēja 100.dzimšanas diena. Gaviļnieci lielajā jubilejā sumināja gan Ventspils novada pašvaldības vadītājs Aivars Mucenieks, gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš atsūtījis jubilārei svētku apsveikumu.

 

Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks īsā uzrunā teica, ka astoņu laikā, kopš viņš ir domes priekšsēdētājs, šī ir piektā reize, kad viņš sveic simtgadnieci: “Tas ir liels gods, jo īpaši tagad, kad runājam par Latvijas simtgadi, tādēļ katra atmiņa, ko atceras simtgadnieki, veido mūsu valsts vēsturi.”

Pie svētku galda satikās ne tikai oficiālās amatpersonas, tostarp Sociālā dienesta vadītāja Inta Rudbaha, bet arī etnogrāfiskā ansambļa Maģie suiti pārstāves, kā arī ilgdzīvotājas tuvinieki. Savu bērnu Lūcijai Klaivai nav, bet viņa izaudzinājusi audžumeitu Annu Osipenko, tādēļ var lepoties ar vairākiem mazdēliem un mazmazdēlu.

Sociālajā ilgstošās aprūpes un rehabilitācijas centrā Jūrkalnē gada laikā, kopš atvērta iestāde, Lūcija Klaiva ir pirmā simtgadniece, savukārt biedrības Cilvēks cilvēkam centrā Pāvilostā kādai ilgdzīvotājai ir 104 gadi. Vecākajai Ventspils novada iedzīvotājai Lūcijai Tomkalnei ir 103 gadi, viņa dzīvo sociālo pakalpojumu centrā Usmā.  

Ventspils novada pašvaldība simtgadniekiem dzimšanas dienā dāvina 200 eiro. Ilgdzīvotāji tos saņem arī katrā nākamajā dzimšanas dienā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils novada pašvaldība