Jūrkalnes pusē Rīvas upē veidos zivju ceļu

831

Ventspils novada pašvaldība kļuvusi par vienu 14 projekta Baltijas jūras reģions kā makšķerēšanas tūrisma galamērķis un tā attīstība, veicināšana un ilgtspējīga pārvaldība jeb RETROUT partneriem. Projekts paredz, ka Jūrkalnes pagastā Rīvas upē tiks izveidots īpašs zivju ceļš, informēja Ventspils novada pašvaldībā.

Šāds īpašais zivju ceļš ir nepieciešams, lai nodrošinātu zivju migrāciju pār bijušās papes rūpnīcas vajadzībām izbūvēto dambi. Šis projekts ļaus uzlabot lašveidīgo zivju migrācijas iespējas, kā arī tiktu saglabāta Rīvas upes tilta un tā apkārtnes kā iecienīta tūrisma galamērķa ainava.

Šobrīd jau ir uzsākta zivju ceļa būvprojekta izstrāde. Paredzams, ka būvprojekts tiks izstrādāts tuvāko četru mēnešu laikā, pēc kā pašvaldība uzsāks būvdarbu iepirkumu.

Objekta būvniecību plāno pabeigt līdz 2020. gada vasarai, kad tiek plānota visu projekta partneru, tajā skaitā Zviedrijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas speciālistu vizīte un jaunbūvētā zivju ceļa pie Rīvas upes tilta apskate dabā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils novada pašvaldība