Valsts policija (VP) nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai krimināllietu par sutenerismu un bordeļa uzturēšanu Ventspilī

474

2019.gada oktobrī policija saņēma informāciju, ka Ventspilī kāda sieviete nodarbojas ar sutenerismu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas ir uzsākušas kriminālprocesu. Par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu uz aizdomu pamatu aizturēta sieviete.

Pēc Madaras Šeršņovas sniegtās informācijas, pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir iegūti pierādījumi tam, ka sieviete ir nodarbojusies ar sutenerismu un bordeļa uzturēšanu. Kriminālprocesa laikā tika uzlikti aresti naudas līdzekļiem un nekustamajam īpašumam.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par  personas izmantošanu iedzīvošanās nolūkā, kura nodarbojas ar prostitūciju, var piemērot sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai arī naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, skaidroja VB pārstāve.

Savukārt par neatļautas prostitūcijas pakalpojumu organizēšanu un sniegšanas vietas  – bordeļa uzturēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šajā krimināllietā soda apmēru noteiks tiesa.

13.05.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs