Koncertzāles saimniekiem uzdod novērst nepilnības; pastāv iespēja ēku šomēnes nenodot ekspluatācijā

755

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir sniedzis negatīvu atzinumu par Ventspils mūzikas vidusskolas jauno ēku. Šāds lēmums pieņemts pēc atkārtota ēkas novērtējuma, tādējādi tiek atcelts iepriekšējais pozitīvais lēmums, aģentūrai LETA norāda VUGD pārstāve Agrita Vītola.

VUGD ir informējis atbildīgos par konstatētajām nepilnībām un uzdevis Komunālai pārvaldei tās novērst. Pēc tam, kad tās tiks novērstas, iestāde var aicināt speciālistus veikt atkārtotu izvērtējumu. Viņa nekonkretizē problēmas, bet norāda: “Bija lietas, ko varēja novērst uzreiz, bija lietas, kam vajadzīgs laiks”.

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien ziņoja, ka viena no konstatējām nepilnībām ir tas, ka dūmvadu novadīšanas ailes attālums ir nevis prasītie 30, bet 37 metri. Tas nozīmē, ka dūmi ugunsgrēka gadījumā neizklīdīs pietiekami ātri un cilvēki var saindēties, norādīja raidījums.

Kukuļošanas skandāls pieņemas spēkā, jo, kā iepriekš vēstīts, korupcijas aizdomu ēna, kas gulst pār pirmā, pozitīvā atzinuma izsniegšanu, var kļūt par iemeslu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma zaudēšanai. Šis projekts tiek īstenots jau krietnu laiku, un jau līdz šā gada februārim izmaksāta lielākā daļa projektā paredzētā finansējuma. Tie ir apmēram 7,9 miljoni eiro.

Kā otrdien ziņoja Latvijas Radio, atklāto nepilnību dēļ ir apdraudēta arī lielās ēkas nodošana ekspluatācijā, kam bija jānotiek šomēnes. Savukārt koncertzāles ēkas atklāšanas koncerts bija paredzēts 25.jūlijā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Merks publicitātes foto