Kopīgi īstenos kosmosa tehnoloģiju uzņēmējdarbību Igaunijā un Latvijā

1634

Ventspils Augstskola uzsāk Eiropas Reģionālās attīstības fonda Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektu Training the next generation entrepreneurs with handson methods in space STEM, kura galvenais uzdevums ir veicināt kosmosa tehnoloģiju uzņēēdarbības attīstību Igaunijā un Latvijā. Projekta mērķis ir sagatavot jauno paaudzi darbam kosmosa tehnoloģiju jomā, strādājot dažādos uzņēmumos vai zinātnes institūtos, lai vieglāk iekļautos darba tirgū.

Papildus jauniešu prasmju attistībai prakses vietās, SpaceTEM projektā paredzēts organizēt vairākus start-up pasākumus: seminārus, apmācību kursus, hakatonus. Projektā paredzēts veicināt sabiedrības izpratni kosmosa tehnoloģijās. Kā viens no veidiem, lai to panāktu, ir Igaunijas un Latvijas skolu apmeklēšana, kurās tiks lasītas lekcijas par dažādām ar kosmosu saistītām tēmām.

Projekts tiks realizets no 2017.gada marta līdz 2019.gada decembrim. Kopējais projekta finansējums ir 597 400 eiro. Projekta galvenias partneris ir Tartu Observatorija. Pārējie šī projekta partneri ir Ventspils Augstskola, Latvijas Universitāte, Tartu Universitāte, Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris, sTARTUp Hub, Heliocentric Technologies Latvia un Igaunijas Studentu Satelīta fonds.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto