Bijušais aizsardzības ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, kurš šogad pašvaldību vēlēšanās no kopējā kandidātu saraksta pretendēs uz mēra amatu Ventspils pilsētas domē, ir sarakstījis grāmatu Ielauzties NATO, kas pie lasītājiem nonāks šonedēļ, portālam Ventspilnieks.lv pastāstīja Kristovskis.

“Grāmata ir atskats uz Latvijas valsts, aizsardzības un ārlietu jomu veikumu vairāk kā piecu gadu garumā, kad tika panākta Latvijas vēsturiskā iestāšanās NATO 2004. gada aprīlī. Esmu pie tās intensīvi strādājis vairāk kā divus gadus, atvēlot visu savu brīvo laiku – vakara stundas un nedēļas nogales, atvaļinājumus. Esmu to veltījis cilvēkiem, kas pašaizliedzīgā darbā sekmēja mūsdienu Latvijas vēstures vienu no svarīgākajiem notikumiem,” stāstīja Kristovskis.

“Dalības NATO augļus šodien bauda ikviens Latvijas iedzīvotājs. Esmu pārliecināts, ka esošās drošības pamatā ir cilvēku mērķtiecīgs darbs, kas tālredzīgi spēja izvirzīt profesionālus mērķus, tiecās tos sasniegt, uzņēmās pienākumus, pieņēma izaicinājumus un riskus, iesaistījās cīņā un radīja paliekošu vērtību, kuru ir nodevuši tālākai lietošanai cilvēkiem, kas aizsardzības jomu vadījuši turpmākajos gados. Varu to droši apgalvot, jo esmu šajā laikā atradies vēsturisko notikumu epicentrā,” uzsvēra bijušais aizsardzības ministrs.

Autors: Ventspilnieks.lv