Trīs politisko partiju – Vienotība, Nacionālā apvienība un Latvijas Reģionu apvienība – Ventspils nodaļas vadītāji parakstījuši savstarpēju vienošanos par apvienota saraksta veidošanu un startēšanu šā gada pašvaldības vēlēšanās Ventspilī. Apvienotā saraksta devīze būs “Ventspils atdzimšanai un uzplaukumam”.

Memorandā partiju apvienība par saraksta misiju ir izvirzījuši “veidot Ventspili par plaukstošu pilsētu, kurā mierā, saticībā un pārticībā dzīvo laimīgi cilvēki”. Par saraksta līderi Ventspils domes priekšsēdētāja amatam gaidāmajās vēlēšanās oficiāli tika izvirzīts ventspilnieks, bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs un Eiropas Parlamenta deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Vienošanos parakstīja Kristovskis, Latvijas Reģionu apvienības Ventspils nodaļas vadītājs Raimonds Kalniņš un Nacionālā Apvienības Ventspils nodaļas vadītājs Bruno Jurševics.

“Mūsu apvienotā triju partiju saraksta deputātu kandidāti, mūsu atbalstītāji ir pārliecināti,  ka Ventspili var un to var pārvaldīt taisnīgi, efektīvi un visu ventspilnieku interesēs. Mēs atzīstam, ka arī pie tik nedemokrātiska vadības stila, kāds ir bijis pilsētā līdz šim, ir izdevies parādīt arī virkni sasniegumu salīdzinot ar padomju laiku, tomēr redzam, ka daudz iespēju īstenošana, daudzu uzņēmēju centieni Ventspilī sasniegt savus mērķus tiek apslāpēti, tāpēc biznesa iespējas tiek meklētas citās pilsētās. Lai arī Ventspilī turpmāk panāktu civilizētu pārvaldi un sabiedrības atvērtību, mūsu komanda, ko veido izcilas personības, kas ar savu darbu un profesionalitāti sevi ir pierādījušas gan starptautiskā, gan valsts, pašvaldības un privātā sektora līmenī, ir gatava piedāvāt virkni būtisku pārvaldes un sociāli-ekonomisko risinājumu, kas nodrošinās Ventspils pastāvēšanu un ilgtspēju,” memoranda parakstīšanas brīdī sacīja Kristovskis.

Kalniņš uzsvēra, ka apvienība piedāvās ventspilniekiem dinamisku pilsētas attīstību, kuras “pamatā ir uzticama pārvaldība, demokrātiskas vērtības, taisnīga konkurence un augsta biznesa kultūra”. “Ventspilij ir jāpaliek tranzīta un loģistikas pilsētai un mērķtiecīgi jāattīsta tās ostas potenciāls vadošo Eiropā ostu līmenī. Katrs, kurš rada darbavietas, Ventspilī tiks gaidīts kā draugs. Esmu pārliecināts, ka strādājot šādā veidā svešumā aizbraukušie ventspilnieki atkal atgriezīsies mājās, lai ģimenes atkal apvienotos,” komentēja Kalniņš.

Savukārt Jurševics akcentēja Ventspils unikālā ekonomiskā potenciāla izmantošanu, lai “pieredzētu būtisku saimniecisku un demogrāfisku augšupeju”. “Mūsu piedāvājums ventspilniekiem ir balstīts uz vairākām prioritātēm – godīgu un taisnīgu pilsētas pārvaldi un resursu izmantošanu, darba vietu un uzņēmējdarbības attīstību, ostas un tranzīta attīstību, kā arī uz sociālo jautājumu risināšanu, lai parūpētos par mazaizsargātākajām sabiedrības grupām Ventspilī,” uzsvēra Jurševics.

Sākot ar šo nedēļu Ventspils centrā sāk darboties triju minēto politisko partiju apvienotais Pārmaiņu birojs, kur ikviens ventspilnieks un pilsētas viesis ir laipni aicināts satikt saraksta kandidātus. Birojs radīts ar mērķi sniegt jaunas iespējas ventspilniekiem iesaistīties politikas procesā, aktualizēt sev būtiskus jautājumus, kā arī pilnveidot sevi un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. Birojs atrodas Ventspilī, Saules ielā 19. Tas būs atvērts ik dienu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv