Ģirts Valdis Kristovskis izlēmis kandidēt pašvaldību vēlēšanās Ventspils pilsētā, tā oficiāli apstiprinot jau iepriekš izskanējušās runas par viņa iespējamo kandidēšanu.

Bijušais ministrs un eiroparlamentārietis intervijā portālam TVNET norādījis, ka viņš startēs ar kandidātu sarakstu, kas būs vairāku politisko spēku apvienotā komanda, par kuras kompetenci un pieredzi nav bažu un kas šobrīd aktīvi strādā pie savas pilsētas attīstības programmas, ar kuru iepazīstinās pēc 2.aprīļa.

Viņš norāda, ka Ventspilij ir vajadzīgas pārmaiņas un uzplaukums. Tai ir vajadzīgs jauns saimnieks, kas nenodos Ventspils intereses. Šobrīd tiek apvienoti spēki, lai piedāvātu ventspilniekiem alternatīvu pilsētas attīstību, kuras pamatā ir uzticama pārvaldība, demokrātiskas vērtības, taisnīga konkurence un augsta biznesa kultūra, izteicies Kristovskis.

“Nesen lasīju ziņu, ka ASV žurnāls US News and World Report 80 valstu vērtējumā ierindojis Latviju 60.vietā. Manu uzmanību piesaistīja fakts, ka Latvija pēc kritērija “vara” ir ierindojusies pēdējā – 80.vietā. Tas ir neatkarīgs vērtējums esošajai Latvijas pārvaldes kārtībai un kvalitātei! Tas ir nožēlojami, ja par Latvijas politikas spilgtāko pārstāvi ir kļuvis neviens cits kā Aivars Lembergs. Laikraksts The New York Times piemin nevis kādas izcilības dēļ, bet gan viņa populisma, apšaubāmās izcelsmes bagātības, korupcijas un varaskāres dēļ. Uz šāda fona Igaunijas reputāciju veido Tomass Hendriks Ilvess vai tagad Kersti Kaljulaida! Ar tādiem Igaunijas cilvēkiem mūsu kaimiņvalsts nekad nevarētu dabūt pēdējo vietu nominācijā “vara”, uzsver Kristovskis.

“Mēs piedāvāsim ventspilniekiem pilsētas attīstību, kuras pamatvērtība ir ventspilnieki un viņu zināšanas, radošums, konkurētspēja. Pārvērtību pamatā ir jāliek uzticama pārvaldība, humānisms, taisnīgums, patiesa konkurence un civilizēta biznesa kultūra,” norādīja Kristovskis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Ieva Čīka/LETA