Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sadarbības partijas Latvijai un Ventspilij vadītāja, smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga ietekme ir mazinājusies. Šādu apgalvojumu intervijā žurnālam Ir pauž premjers Māris Kučinskis.

Jautāts, kā viņš vērtē Lemberga ietekmi partijā un valdībā patlaban, Kučinskis atbildējis, ka jau pašā sākumā ar Lemberga esot norunāts, ka valdība strādā un pieņem lēmumus. Savukārt pirmdienas, kad notiek ZZS valdes sēdes, esot tas formāts, kurā katrs partneris varot izteikt gan kritiku, gan diskutēt.

“Neatradīsit meža formātus, kādi ir bijuši. [Pirmdienas] ir tas laiks, un viņš jau mani ļoti bieži kritizē. Reizēm arī ir labi padomi, bet pārsvarā nav. Tad kāda ietekme…” izteicies Kučinskis.

Pārvaicāts, vai uzskata, ka Lemberga ietekme ir augusi vai samazinājusies, Kučinskis atbildējis: “Vadīt valdību un nebūt tam, kas pieņem lēmumus, – tāds modelis man nav pieņemams. Respektīvi, lēmumus pieņem valdība.” Vēlreiz lūgt konkretizēt, kā mainījusies Lemberga ietekme, premjers norādījis, ka tā ir mazinājusies.

Savukārt par lielāko pašreizējo politisko draudu Kučinskis uzskata Saskaņas un Artusa Kaimiņa vadītās partijas KPV LV saiešanu kopā. Pats premjers par ZZS iespējamo sadarbību ar Saskaņu ir izvairīgs, jo viņam nebūšot kārdinājums pēc vēlēšanām veidot valdību kopā ar Saskaņu. Jāatgādina, ka šonedēļ publiski izskanēja Saeimas prezidija locekļa un ZZS Kurzemes saraksta līdera, Latvijai un Ventspilij pārstāvja Gundara Daudzes viedoklis, ka viņš neiebilstot pret sadarbību ar Saskaņu.

Runājot par gaidāmajām vēlēšanām, Kučinskis neslēpj, ka valdības kodolu varētu veidot ZZS un Nacionālā apvienība. Pašlaik viņu biedē par lielu sadrumstalotību parlamentā: “Pašreizējās prognozes norāda uz milzīgām grūtībām izveidot valdību, kura var parādīt skaidru rīcību. Man grūti aptvert koalīciju, ja tajā ir vairāk nekā trīs [spēki]. Trijatā jūs vēl varat vienoties”.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA