Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis oranžo brīdinājumu par svētdien gaidāmu ļoti stipru lietu Kurzemes pusē, tajā skaitā arī Ventspilī. 

Dienas vidū Latviju no dienvidrietumiem sasniegs ciklons ar ļoti intensīvu nokrišņu zonu – pēcpusdienā Kurzemes piekrastē gaidāmas ļoti stipras lietusgāzes ar nokrišņu daudzumu līdz pat 20-25 mm, bet vakara stundās stipras lietusgāzes ar nokrišņu daudzumu 10-19 mm būs arī valsts centrālajos rajonos. Nakts pirmajā pusē nokrišņi mitēsies.

Saskaņā ar prognozēm, lietus sāksies ap plkst. 16, bet intensīvākie nokrišņi gaidāmi pēc plkst. 17. Lietus mitēsies ap plkst. 22.

Kā uzsver sinoptiķi, iedzīvotājiem jābūt gataviem pasargāt sevi un savu īpašumu. Iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana. Var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, telekomunikāciju sakari. Iespējams, būs nepieciešama evakuācija. Bīstami braukšanas apstākļi uz ceļa pasliktinātas redzamības un akvaplanēšanas dēļ.

Dienas pirmajā pusē dienvidaustrumu puses vējš pūtīs ar ātrumu 4-8 m/s, gaiss iesils līdz +22 grādiem, taču, tuvojoties nokrišņiem temperatūra būtiski samazināsies un līdz ar lietus sākumu tā būs vairs tikai +17..+18 grādi. Lietus laikā vēja gandrīz nebūs.

08.08.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com