Šī gada deviņos mēnešos Kurzemē ir apkalpoti vairāk nekā divi miljoni tūristu, un salīdzinājumā ar pagājušā gada datiem, to skaits audzis par vairāk nekā 200 000, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Tūristu skaita ziņā neapšaubāmi līderi ir galvaspilsēta Rīga un Pierīgas reģions. Kurzeme seko tūlīt aiz šiem abiem reģioniem.

Pēdējos gados tūrisma uzņēmumu skaits izteikti pieaudzis divās pozīcijās – naktsmītnes un restorāni. Kurzemi raksturojošais tūrists ir Latvijas iedzīvotājs, kurš pēc statistikas datiem ar katru gadu paliek arvien prasīgāks, inteliģentāks un par viesošanos Kurzemē ir gatavs maksāt vairāk.

“Pēc mūsu statistikas salīdzinājumā ar nacionālo statistiku un booking.com, kas ir ļoti svarīgs statistikas devējs – Kurzemē tērē vairāk nekā vidēji Latvijā. Kurzemē paliek ilgāk nekā vidēji Latvijā, un Kurzeme veidojas par tādu mazo Šveici, kas kādreiz bija Abavas ielejai tāds slogans,” LTV Ziņu sižetā stāsta Kurzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Artis Gustovskis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA