Darba nedēļas sākumā daudzviet ir gaidāmi īslaicīgi nokrišņi, kas vietām būs stipri un iespējams tiks pavadīti ar pērkona negaisu. Tomēr nedēļas gaitā nokrišņu intensitāte un daudzums mazināsies, kā arī nav gaidāmas krasas temperatūras izmaiņas, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). 

Pirmdien, 19.septembrī, debesīs gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, dienā daudzviet īslaicīgi līs, turklāt vietām rietumos lietus būs stiprs, iespējams arī pērkona negaiss. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu, ziemeļrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 15-16 metrus sekundē. Dienā gaiss iesils līdz +11…+15 grādiem (pēc Celsija skalas).

Otrdien, 20.septembrī, gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, kas daudzviet atnesīs īslaicīgu lietu, brīžiem tas būs stiprs, vietām iespējams arī pērkona negaiss.

Pūtīs lēns vējš, un naktī un no rīta vietām austrumos sabiezēs migla. Piekrastē lēns līdz mērens vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem, ziemeļiem. Naktī minimālā gaisa temperatūra gaidāma +6…+11 grādi, siltākam gaisam saglabājoties piekrastes rajonos, kur nebūs vēsāk par +11…+13 grādiem. Dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +12…+15 grādu atzīmei.

Arī nedēļas vidū mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs, tomēr nokrišņu intensitāte un to daudzums mazināsies. Vēl trešdien piekrastē pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, ziemeļu vējš, bet jau ceturtdien tas pierims, un līdz nedēļas beigām visā valstī saglabāsies lēns vējš.

Naktis kļūs vēsākas, minimālā gaisa temperatūra gaidāma +3…+8 grādu robežās, vietām zāles virskārtā gaidāma salna 0…-1 grādi, bet piekrastes rajonos siltāk, tur +7…+12 grādi, savukārt dienās gaiss iesils vien līdz +12…+14 grādu atzīmei.

 

19.09.2022. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs