Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1350

Piektdien, 21.jūlijā, lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņem laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 20. numuru!

Galvenais fokuss šoreiz vērsts uz tranzīta nozarē radušos negatīvo situāciju, kuru var izraisīt valdības tuvredzīgā rīcība nodokļu reformas sakarā. Proti, ar akcīzes nodokļa palielināšanu degvielai Ministru kabinets ir pieteicis šahu un matu Latvijas transporta nozarei un tranzītam. Tā par valdības pieņemto lēmumu nodokļu reformas jautājumā, kas paredz paaugstināt akcīzes nodokli arī degvielai, skarbi saka biedrības “Baltijas asociācija – transports un loģistika” (BATL) prezidente Inga Antāne. Viņa uzsver: cerētā nodokļu ieņēmumu kompensācijas vietā Latvija var ievērojami samazināt tās nozares konkurētspēju, kura gadā mūsu ekonomikā ienes vienu miljardu eiro.

Ventspils oficiālā devīze ir „Pilsēta ar rītdienu!” Bet, kā rāda dzīve un nepielūdzamā bezkompromisu statistika – pilsētas iedzīvotāju rītdiena ir visai drūma. Neskatoties uz to, ka mūsu reģionā pēdējos piecos gados vērojams viszemākais bezdarba līmenis, nav par ko no sirds priecāties. Kā mūsu izdevumam paskaidroja demogrāfi, bezdarba līmeņa samazināšanās Ventspilī saistīta tikai ar vienu faktoru – Ventspils nav izņēmums, arī šeit pastāvīgi samazinās iedzīvotāju skaits. Kāpēc tā, skaidrots laikraksta rakstā.

Vardarbība ģimenē ir un joprojām paliek aktuāla problēma. Traģiskais gadījums ar Ivanu Berladinu lika Ventspils iedzīvotājiem no jauna atcerēties par despotismu ģimenē, no kura visvairāk cieš tieši bērni un sievietes. Kā apgalvo speciālisti, šī parādība visciešāk iesakņojusies tieši Latvijas reģionos. Tam par iemeslu ir labklājības līmenis, kas perifērijā ir nesalīdzināmi zemāks nekā Rīgā. Vardarbība ģimenē ir ne tikai Ventspils, bet arī visas Latvijas problēma. Starpība ir tikai faktā, ka vairāk “paēdušā” un izglītotākā reģionā šī problēma neizpaužas tik asi.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 28.jūlijā!