Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1254

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 36. numuru!

Laikraksta numura galvenais fokuss šoreiz vērsts uz to, ka pagājušajā nedēļā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola sniedza atbildi uz piecu deputātu – Artusa Kaimiņa, Ivara Brīvera, Jura Viļuma, Vara Krūmiņa un Eduarda Smiltēna – jautājumu par valsts amatpersonas amata savienošanu ar amatu biedrībā. Minētais jautājums bija veltīts smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga darbībai nu jau bēdīgi slavenajā biedrībā Biznesa attīstības asociācija, bet finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas parakstītā septiņu lapaspušu garā vēstule izrādījās īsts birokrātiskās atrakstīšanās šedevrs. Ja atceramies, ka ministres kundze nāk no reģionālās partijas Latvijai un Ventspilij, īpašu izbrīnu tas neizraisa…

Lai gan Veselības inspekcija gala slēdzienu par kataraktas operāciju komplikāciju iemesliem Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī vēl nav publiskojusi, iemesli Ventspils slimnīcai ir zināmi, taču tā kategoriski atsakās komentēt slimnīcā veikto bakteoroloģisko izmeklējumu rezultātus. Tas vieš aizdomas par to, ka nevis citu, bet gan pa­ šas Ventspils slimnīcas vainas dēļ noticis šis negadījums, kas tikai laimīgas sagadīšanās dēļ nav radījis vēl smagākas sekas. Smagos noziegumos apsūdzētais un no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Aivars Lembergs, kā jau savā “stilā”, šajā negadījumā saskata sabotāžu no konkurentu puses.

Mani vecāki, vecvecāki un, cik zinu, vēl tālāki senči ir dzīvojuši Latvijā un sevi uzskatījuši par čigānu tautai piederīgiem, par čigāniem. Un arī vietējie ļaudis viņus ar šo vārdu gadsimtiem ir apzīmējuši un pazinuši, nesaskatu tajā nekā pazemojoša vai noniecinoša. Ja kādam tagad tā šķiet un viņš gribētu tikt saukts it kā atbilstošāk un modernāk – par romu, arī neiebilstu. Bet savā mūžā esmu pārliecinājies, ka galu galā nav nozīmes, kādā vārdā apzīmē piederību tai vai citai tautībai, bet tikai tam, labs vai slikts cilvēks tu esi. Man, piemēram, nepatīk skopuļi, meļi un tādi, kas netur doto vārdu. Un pilnīgi vienalga, no kurienes šis cilvēks atbraucis, kādā valodā runā, kādus dievus pielūdz, tumša vai gaiša viņam ādas krāsa. Tā uzskata ventspilnieks, mūziķis un smalku amatu pratējs Huberts Ignats. Un tādās pat domās ir viņa sieva latviete Maija, jo vai gan citādi abi laulībā būtu nodzīvojuši jau četrdesmit piecus gadus.

Ventspils ar oficiālajā statistikā minētajiem teju 40 000 iedzīvotāju ir sestā lielākā pilsēta Latvijā. Tiesa, realitātē mūsu pilsētā gan dzīvo krietni mazāk cilvēku, taču stāsts šoreiz nav par to. Runāsim par daudzkārt dzirdēto, ka Ventspilī tā īsti nav kur paēst. Vai tā ir patiesība, vai kopš deviņdesmitajiem gadiem kultivēts mīts?

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 17.novembrī!