Covid-19 izplatības pieauguma apstākļos viens no ierobežojumiem varētu būt sejas masku obligāta valkāšana iekštelpās visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Izskatot jautājumus par ierobežojumiem Covid-19 apstākļos, ir jāsaprot, kā varam sevi pasargāt no saslimšanas ar vīrusu.

Valdības vadītājam viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir nepieļaut situāciju, ka Latvijā atkārtojas Covid-19 uzliesmojumi, kas liktu veikt krietni stingrākus ierobežojošus pasākumus un būtiski ietekmētu ekonomiku. Tiek pieļauts, ka noteikt sejas masku valkāšanu par obligātu prasību arī iekštelpās, būtu viens no instrumentiem, kā Latvijas iedzīvotājiem sevi pasargāt no Covid-19. 

Valstis, kurās saslimušo skaits ir krietni lielāks nekā Latvijā, var kalpot par piemēru, jo Eiropas valstīs sejas masku valkāšana ir noteikta kā obligāta prasība. 

Tuvākajā nākotnē varētu arī nepārskatīt skaitu, cik daudz cilvēku var pulcēties iekštelpās Covid-19 apstākļos.

Jau ziņots, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 1.jūlija nav obligātas, to  paredz Ministru kabineta akceptētie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Sejas aizsargmasku nēsāšanai sabiedriskajā transportā tiek saglabāts rekomendējošs raksturs.

15.07.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay