“Latvijas dzelzceļa” vadītājiem Bērziņam un Strakšas jāatstāj amats

569

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) padome ir vienojusies par darba attiecību izbeigšanu ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Edvīnu Bērziņu un valdes locekli Aivaru Strakšas. Tā ceturtdienas vakarā paziņoja uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Jānis Lange.

KĀ ziņo portāls lsm.lv, LDz padome ceturtdien noslēdza vienošanos par darba attiecību izbeigšanu ar abām amatpersonām. Darba attiecības tiek izbeigtas ar 12.augustu.

“Ņemot vērā to, ka ir izveidojusies situācija, kurā iztrūkst dialogs starp uzņēmuma vadību un nozares politiku veidojošo ministriju, gan uzņēmuma padome, gan valde ir vienisprātis, ka LDz un visas nozares interesēs ir izbeigt šo nenoteiktību un virzīties uz priekšu,” pēc LDz padomes sēdes norādīja Lange.

Kā savukārt ziņoja LTV Panorāma, pēdējo mēnešu laikā samazinājies kravu apgrozījums un ilgāks nenoteiktības periods varētu šos rādītājus ietekmēt vēl vairāk, uzskata Lange. Ja nenoteiktība turpinātos ilgstoši, tas varētu negatīvi ietekmēt turpmāko uzņēmuma attīstību un nest būtisku kaitējumu gan LDz, gan nozarei kopumā.

Lai nodrošinātu uzņēmuma turpmāko darbību, padome iecēla divus pagaidu LDz valdes locekļus – Māri Kleinbergu un Andri Lubānu.

Viņš papildināja, ka no padomes puses galvenie uzdevumi LDz valdei ir stabilizēt kravu apgrozījumu un strādāt pie uzņēmuma biznesa modeļa pārvērtēšanas, kā tas ir noteikts valdības rīcības programmā. Lange uzsvēra, ka kravu apgrozījuma kritums pēdējos mēnešos ir bijis būtisks un ir jāmeklē iespējas stabilizēt situāciju.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LDZ