Latvijas gada investīcijas balvu saņem dronu ražotājs airDog

1685

Par pērn Latvijā īstenoto veiksmīgāko investīciju projektu atzīts bezpilota vadāmais lidaparātu jeb dronu ražošanas projekts airDog, kuru ražošana notiek Ventspils elektronikas fabrikā. Gada investora galvenās balvas ieguvēji augsto novērtējumu saņēmuši par to, ka spējuši piesaistīt lielu skaitu investīciju gan Latvijā, gan ārzemēs.

«AirDog ir viens no Latvijas pēdējo gadu spožākajiem start-up uzņēmumu veiksmes stāstiem, kura pamatā ir latvieša spīts, mērķtiecība, ambīcija un perspektīva biznesa ideja,» tā iepriekš intervijā laikrakstam Dienas bizness norādīja Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktors Kristaps Soms.

Laureātus vairākās nominācijās noteica Latvijas Riska kapitāla asociācijas un Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla biedri. Iniciatīvas Gada investors mērķis ir veicināt investīciju nozares attīstību Latvijā, paplašinot investoru tīklu. Apzinot un popularizējot gada veiksmīgākās investīcijas, organizatori vēlas vērst uzmanību uz Latvijā vēl jaunās nozares izšķirošo nozīmi jauno, perspektīvo projektu atbalstīšanā.

Kā atzīst eksperti, airDog nopelnītā ekspertu un sabiedrības atzinība, ņemot vērā uzņēmuma spēju radīt produktu, kas piesaistījis plašu uzmanību arī ārvalstīs, neesot liels pārsteigums. Tomēr kopumā pagājušā gada veiksmīgo investoru godināšanas ceremonija ir labs atgādinājums tam, ka Latvijas sabiedrība nereti nepietiekami novērtē gan investoru radītās idejas, gan ieguldījumu sabiedrības labklājībā, jo būtiska daļa no godinātajiem investoriem līdz šim piesaistījuši visai nelielu sabiedrības uzmanību, raksta portāls lsm.lv.

Martā Eiropas Komisija Nīderlandē rīkos ikgadējo Eiropas startup uzņēmumu forumu Ideas from Europe, kurā katru Eiropas Savienības dalībvalsti pārstāvēs viens uzņēmums, kas prezentēs inovatīvu biznesa ideju, pie kuras īstenošanas tas strādā. Ekonomikas ministrija aicinājusi pārstāvēt Latviju tieši airDog ražotāju. No visiem prestižā foruma dalībniekiem 11 tiks pārstāvēti noslēguma konferencē TEDxBinnenhof. Tā notiks 31.martā Nīderlandē.