1.aprīlī Rīgas apgabaltiesa turpinās skatīt smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga  krimināllietu un šajā tiesas sēdē savu debašu runu sāks teikt Lemberga aizstāvji, aģentūrai LETA apstiprināja lietā apsūdzētā Anša Sormuļa aizstāvis Jānis Rozenbergs.

Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis pastāstīja, ka pirmdien notikušajā tiesas sēdē savu tiesas debašu runu pabeidza aizskartās mantas īpašnieces pārstāvis un lietas izskatīšanā tika pasludināts pārtraukums līdz 1.aprīlim, lai apsūdzēto aizstāvjiem dotu laiku sagatavoties debatēm.

Kā vēstīts, prokuratūra tiesas debatēs lūdza Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā, apcietinot viņu tiesas zālē.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijam Lembergam un Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Lemberga biznesa partnerim Sormulim – brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju, informēja Juriss.

Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA