ASV noteikto sankciju par korupciju pret smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu rezultātā ir uzteikts arī viņa vadītās partijas Latvijai un Ventspilij bankas konts, svētdienas vakarā ziņoja TV3 raidījums Nekā personīga.

“Ir uzteikts partijai konts jā, bet nu, protams, partija apies visas bankas, lai šādu kontu atvērtu,” tā raidījumam apgalvoja apsūdzētais Lembergs.

Viņš gan draudēja ar jaunām tiesvedībām: “Ja viņu [bankas kontu] nevērs, tad ir lieliska iespēja griezties Eiropas Savienībā, jo paldies Dievam, mēs esam Eiropas Savienības dalībvalsts un es esmu balsojis par Latvija dalību ES.  Jo tas būtu ļoti rupjš pārkāpums politisko tiesību realizācijā.”

Lembergs arī plāno iesūdzēt tiesā institūcijas, kas piemēro ASV sankcijas, kas esot Lemberga izvēlētā stratēģija. Viņš uzskata, ka liedzot pieeju banku sistēmai, pārkāptas viņa cilvēktiesības, gluži tāpat, kā par to sūdzas attiecībā uz vairāk nekā desmit gadu ilgo tiesvedību – viņš sūdzas, ka tiesa netiek taisni iztiesāta un viņam ir liegts aizstāvēties tā, kā pienāktos, lai gan pats apzināti vairākkārt centies procesu novilcināt, uz ko neskaitāmas reizes norādījusi tiesa.

Pēc raidījuma izpētītā, Lemberga partijas mājas lapā internetā norādīts konts Luminor bankā. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja informācija liecina, ka pēdējais ziedojums saņemts 11.septembrī, kad piecus eiro noziedojis Juris Kanels. 16.aprīlī pa pieciem eiro ziedojuši arī Guntis Blumbergs, Jānis Vītoliņš un Lembergs pats.

Lemberga vadītajai partijai Latvijai un Ventspilij ir sadarbības līgums ar Zaļo un zemnieku savienību. Saeimā ventspilniekus pārstāv divi deputāti – Gundars Daudze un Jānis Vucāns. Daudze izteicies par sankcijām tā: “Neviens viņas nav redzējis!”

Kopš decembra Lembergs ir zaudējis prestiža amatus sporta organizācijās, daļa bijušo partneru politikā no viņa grib izvairīties, zaudēti amati arī dažās Ventspils pašvaldības struktūrās. Tomēr, kā uzsver raidījums, dominējošo ietekmi Ventspils domē, arī naudas lietās bankas ļauj viņam saglabāt. Pastāv liels risks, ka šāds iznākums ASV Valsts kasi neapmierina.

03.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Saeimas Preses dienests