Lemberga vietnieku Blumbergu sarāj par 4500 eiro ziedojuma pieņemšanu no LMT

686

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizrādījis smagos noziegumos apsūdzētā, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pildīšanā ierobežotā Aivara Lemberga vietniekam un partijas Latvijai un Ventspilij pārstāvim Guntim Blumbergam saistībā ar ziedojuma pieņemšanu no mobilo sakaru operatora Latvijas mobilais telefons (LMT). Par to liecina informācija KNAB mājaslapā.

Kā skaidro KNAB, Blumbergs bija pieņēmis ziedojumu no kapitālsabiedrības, kas Ventspils novada domei nav uzskatāma par trešo neiesaistīto personu.

Pārkāpums pieļauts 2017.gada vasarā. KNAB šogad aprīlī nolēma izbeigt lietvedību, atzīstot administratīvo pārkāpumu par maznozīmīgu un izsakot mutvārdu aizrādījumu.

Ziedojums no LMT bija 4500 eiro apmērā un tika veikts ar mērķi atbalstīt Ventspils pilsētas domi tās darbības mērķu īstenošanai 2017.gadā, tai skaitā Ventspils pilsētas svētku īstenošanai. KNAB norāda, ka Blumbergs nav ievērojis likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā noteiktos ziedojumu pieņemšanas ierobežojumus.

“Birojs secināja, ka amatpersona nav ievērojusi likumā noteikto ziedojumu pieņemšanas kārtību, proti, nav izvērtējusi, vai ziedotājs ir uzskatāms par neiesaistītu trešo personu, no kura pieļaujama ziedojuma pieņemšana. Taču šajā gadījumā nav konstatēts, ka ziedojums ietekmēja lēmuma pieņemšanu attiecībā uz ziedotāju, kā arī nav konstatēta amatpersonas pienākumu veikšana interešu konflikta situācijā. Līdz ar to minētais pārkāpums atzīts par maznozīmīgu un amatpersonai izteikts mutvārdu aizrādījums,” aģentūra LETA citē KNAB.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay