Smagos noziegumos apsūdzētajam un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanā ierobežotajam Aivaram Lembergam ir piešķirts valsts nodrošināts advokāts, ziņo aģentūra LETA.

Izrādās, ka Lembers pēdējā brīdī tomēr bija panācis vienošanos ar kādu advokātu, kurš stātos demisionējušā aizstāvja Raimonda Krastiņa vietā, taču tiesa to nepieņēma. Rīgas apgabaltiesā 21.augustā saņemts Lemberga iesniegums, kurā viņš apliecina, ka ir noslēdzis vienošanos ar jaunu aizstāvi par juridiskās palīdzības sniegšanu. Tiesa, iesniegumā norādīts, ka šis advokāts pašlaik atrodas atvaļinājumā un aizņemtības dēļ nevarēšot piedalīties arī tajās tiesas sēdēs, kas tiek plānotas septembrī. Turklāt iesniegumam nebija pievienots advokāta orderis, kas apliecinātu advokāta kā aizstāvja tiesības piedalīties kriminālprocesā.

Līdz ar to tiesa šo Lemberga iesniegumu noraidīja un vērsās pie tiesas darbības teritorijas zvērinātu advokātu vecākā, tāpēc Lembergam tika nozīmēts valsts nodrošināts aizstāvis. Informācija par šo faktu tajā pašā dienā ir nosūtīta apsūdzētajam.

Apsūdzētais Lembergs pagaidām plašāk to nav komentējis, kā tikai strupu ierastu Twitter: “20.augustā esmu informējis tiesu par manu advokātu tiesas procesā. Ceru, ka ļaus strādāt.”

 

Nākamā tiesas sēde krimināllietā ir nozīmēta 26.augustā.

Lembergam vajadzība pēc jauna advokāta radās pēc tam, kad 25. jūnija tiesas sēdē negaidīti par izstāšanos no Lemberga aizstāvības komandas paziņoja faktiski galvenais viņa aizstāvis vairāk nekā desmit gadu ilgajā tiesas procesā – advokāts Raimonds Krastiņš. Vēl mīklaināku situāciju padarīja fakts, ka Krastiņš lielā steigā vispār apturēja darbību advokatūrā, šādu rīcību skaidrojot ar veselības problēmām.

Jau ziņots, ka prokurori iepriekš tiesas debatēs lūdza Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza šī gada martā.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijam Lembergam un Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Lemberga biznesa partnerim Sormulim – brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju, informēja Juriss.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay