Lembergs liecības tiesā turpinās sniegt mēneša beigās

1358

Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs 31.oktobrī turpinās sniegt liecības pret viņu sāktajā krimināllietā.

Iepriekš liecinot tiesā, Lembergs slavēja savu popularitāti un noliedza jebkādu materiālo ieinteresētību.

Pagājušajā nedēļā Lembergs liecināja par vienu no apsūdzības punktiem, proti, Ventspils domes lēmumu par AS Ventamonjaks privatizācijas sākšanu. Lembergs stāstīja, ka lēmums bija par pašvaldībai piederošo akciju pārdošanu, un, lai arī apsūdzība apgalvo, ka šis lēmums pieņemts “manis un manu radinieku” interesēs, Lembergs to noliedza. Lembergs uzsvēra, ka nekāda interešu konflikta nav bijis un viņa un radinieku mantas vērtība nav palielinājusies.

Kā ziņots, jūnija beigās prokurori pabeidza lasīt apsūdzības grozījumus šajā lietā. Apsūdzības grozījumi kopumā aizņem aptuveni 260 lapas. Kā žurnālistiem iepriekš paskaidroja viens no valsts apsūdzības uzturētājiem Juris Juriss, šajos apsūdzības grozījumos un papildinājumos nāk klāt jauni faktiskie apstākļi lietā, proti, tiek konkretizēts, kā veikti attiecīgi noziedzīgi nodarījumi no apsūdzēto puses.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs iepriekš bija norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.