Saistībā ar plaši izskanējušajām “oligarhu sarunām”, turpmāka sadarbība ar Ventspils pilsētas domi ir viens no jautājumiem, kas Latvijas Televīzijā (LTV) gadiem ilgi nav atrisināts. Ir pēdējais laiks pārtraukt sadarbību ar Ventspils domi, un šādu lūgumu LTV valdei daudzu kolēģu vārdā ir izteikusi LTV kultūras, izklaides un bērnu satura redaktore Gunta Sloga.

Slogu aizkaitinājis sestdien LTV tiešraidē translētais Latvijas sirdsdziesma fināls, kas, kā allaž, notiek Ventspilī. Pārraidē bija redzama plaša Aivara Lemberga uzstāšanās. Sloga Twitter rakstīja tā: “Šis ir apkaunojums Latvijas mediju videi. Esmu lūgusi LTV valdi pārtraukt sadarbību ar Ventspili. Līdz tam atsakos no šī projekta pārraudzības.”.

Sarunā ar aģentūru LETA Sloga sacīja, ka viņa un vairāki kolēģi pagājušajā nedēļā aicināja novērtēt turpmāku Lemberga parādīšanos LTV ēterā, jo tas diskreditē gan LTV kā televīziju kopumā, gan met ēnu uz ziņu dienestu, taču nekas netika darīts un “mēs redzējām diezgan plašu Lemberga uzstāšanos sestdien LTV ēterā un man kā satura redaktoram, kurš pārrauga šo projektu – Latvijas sirdsdziesma, tas nav pieņemami, tāpēc vērsos pie valdes ar lūgumu pārskatīt turpmāku sadarbību ar Ventspili,” sacīja Sloga.

Viņa norādīja, ka izvēlējusies lūgumu paust publiski, jo daudzi LTV kolēģi uzskata, ka esošā situācija nav pieņemama. “Ja neviens to publiski neteiks, ka mums tas nav pieņemami, tad visi domās, ka LTV darbiniekus situācija apmierina,” skaidroja Sloga.

“Pēdējo nedēļu atmosfērā mums, mediju cilvēkiem ir nepieciešams paust skaidru nostāju un veikt izsķiršanos, kur mēs esam, par kādiem principiem esam. Pienācis laiks žurnālistiem runāt par mediju vides attīrīšanos un citiem svarīgiem jautājumiem,” uzsvēra Sloga.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: LETA