Ventspils domes deputāts un smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs paša sasauktajā preses konferencē Rīgā gari un plaši runāja par “oligarhu sarunām”, taču bija ļoti izvairīgs atbildēs uz jautājumiem par viņa dalību “Rīdzenes sarunās” un tajās pārrunāto, nesniedzot skaidras atbildes ne uz vienu jautājumu. Lembergs turpināja iesākto populismu un kārtējo reizi nosauca to visu par politisko kampaņu, kas esot vērta tieši pret viņu saistībā ar nākamajā gadā gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

Lembergs sacīja, ka ir ticies ar visdažādākajiem cilvēkiem, tostarp politiķiem. Piemēram, viņš viesnīcā Rīdzene ir ticies ar Aināru Šleseru. Pēc viņa teiktā, politiķi drīkstot runāt par visu, ko vien viņi vēloties.

Lembergs pauda viedokli, ka “oligarhu lieta” esot politiskais pasūtījums un uzbrukums pret viņu, kā arī pret Zaļo un zemnieku savienību, kas ir par labu “visiem pārējiem”.

Lembergs esot nosūtījis “kaudzīti vēstuļu” plašsaziņas līdzekļiem, lai viņam tiktu nosūtīti pierādījumi saistībā ar žurnāla Ir publiskotajām “oligarhu sarunām”. Viņš arī domā, ka nebūtu jāpublicē lietas materiāli, jo tas esot likuma pārkāpums.

Vienlaikus Lembergs liedzās, ka publikācijas būtu lasījis, līdz ar to viņš tieši nevēlējās atbildēt uz jautājumiem, vai publiskotās sarunas atbilst patiesībai.

Viņš ir pārliecināts, ka par sarunu un to atšifrējumu autentiskumu neesot nekādu ekspertīžu, līdz ar to nekas neesot pierādīts, sekojoši viņam nebūšot ko skaidrot gaidāmajai “oligarhu sarunu” parlamentārās izmeklēšanas komisijai, ja tā vēlēsies ar viņu runāt.

Jau ziņots, ka viesnīcā Rīdzene noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: LETA