Lielo pilsētu vidū augstākais apkures tarifs ir Ventspilī

1247
Autors: Ieva Lūka/LETA
Autors: Ieva Lūka/LETA

Starp republikas nozīmes pilsētām augstākais apkures tarifs ir Ventspilī – SIA Ventspils siltums tarifs ir 58,3 eiro par megavatstundu bez pivienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apkopotie dati.

Aiz Ventspils augstākie tarifi ir Jēkabpilī (SIA Jēkabpils siltums tarifs 55,98 eiro/MWh bez PVN) un Liepājā (SIA Liepājas enerģija tarifs 54,95 eiro/MWh bez PVN). Savukārt zemākais apkures tarifs ir Rīgā (AS Rīgas siltums tarifs 42,54 eiro/MWh bez PVN), Valmierā (SIA Valmieras ūdens tarifs 45,99 eiro/MWh bez PVN) un Daugavpilī (AS Daugavpils siltumtīkli tarifs 47,41 eiro/MWh bez PVN).

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija skaidro, ka tarifu atšķirības dažādās apdzīvotās vietās nosaka pakalpojumu sniegšanas nosacījumi – izvēlētie siltumapgādes sistēmas tehnoloģiskie risinājumi, siltumapgādes sistēmas kompaktums un tās tehniskais stāvoklis, kā arī katras apdzīvotās vietas ģeogrāfiskās u.c. īpatnības (reljefs, apbūves blīvums, siltumapgādes lietotāju daudzums utt.). No šiem nosacījumiem ir atkarīgas pakalpojuma sniegšanas izmaksas, kas ir nepieciešamas, lai pakalpojumu varētu nodrošināt.