9.jūnijā plkst. 18:00 Reņķa dārzā notiks pirmā nūjošanas nodarbība, ko vadīs sertificēts treneris un Ventspils Maratona kluba vadītājs Andris Valerts.

Treniņus organizē Ventspils Maratona klubs sadarbībā ar Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldi Eiropas Savienības projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības veselības paradumu maiņu, uzlabojot veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem.

Nūjošanas nodarbības notiks katru pirmdienu un trešdienu līdz šīs vasaras augusta vidum. Jēgpilnai nūjošanas tehnikas apguvei būtu nepieciešamas 3-5 nodarbības, veidojiet no paziņām un draugiem pirmās grupas, grupas lielums nepārsniegs 10 cilvēkus! Treniņi tiks veidoti interesanti, un strukturēti, sāksim ar dinamisko locīšanos, ar drošības pasākumiem, iesildīšanos, dažāda veida pilnveidojošie vingrojumi, tehnikas apguves vingrojumi, ātruma treniņi, izturības treniņi, atsildīšanos un beigu locīšanos treniņa beigās.

Visa informācija par treniņiem un pieteikšanās zvanot Andrim Valertam, 29149170, būs jānosauc savs augums, lai varētu sagatavot piemērotas īstās nūjošanas nūjas.

Klasiskā izpausme dzirdot vārdu nūjošana – “tantiņu pastaiga ar nūjām”. Daļas taisnības šeit ir, un cepuri nost šo “tantiņu” priekšā. Viņām noteikti būs mazāk vizītes pie ārsta, vairāk enerģijas mājas darbos, lieliska stāja, teicama vielmaiņa, vesela sirds un lieliska asinsrite. Un nedomāju, ka šīs visas uzskaitītās lietas vajadzīgas tikai “tantiņām”, tās vajadzīgas mums visiem, gan jauniem, gan veciem, gan večiem, gan tieviem, gan resniem.

Tie, kuri komentē to visu no dīvāniem un ēd visu pēc kārtas, lai paši izvēlās, kā tālāk dzīvot, šis raksts vairāk tiem, kuri jau aizdomājušies par fiziskām aktivitātēm, veselīgu uzturu un kaut ko mainīt savā izskatā. Ir vīri, kuri visu sezonu divas reizes nedēļā spēlē basketbolu, ļoti labi, un, ja Jūs reizi nedēļā pieliktu klāt 1-2 stundām nūjošanas izgājienu ar pareizi tehniku kopā ar Jūsu mīļoto, Jūsu panākumi basketbola laukumā noteikti uzlabosies. Apsveicami ir dāmu izgājieni ar nūjām, pat tām, kurām nav pareiza tehnika. Lai runātu līdzībās – kas ir pareiza nūjošanas tehnika? Ja jūs vienkārši ejat no 1 līdz 2 stundām, Jūs lieliski trenējat sirdi, savu asinsrites sistēmu, tas būtu, ja Jūs vairs neēdat bulciņas un kūciņas katru dienu, bet jau esat pārgājuši uz brūniem rīsiem un griķiem, ja Jūs pieliktu klāt pareizu nūjošanas tehniku, tas būtu, ka Jūs esat pielikuši klāt saviem rīsiem un griķiem svaigus vai tvaicētus dārzeņus jeb šķiedrvielas, pareizi nūjojot, Jūs nodarbināt ķermeņa augšējo daļu, noņemat dienas saspringumu, saņemt vairāk skābekli, trenējat rokas, varat nūjot ātrāk un vairāk, kas viss summējās pozitīvā rezultātā.

Nūjošanas (Nordic Walking) aizsācēji ir somi, viena no veselīgākajām tautām pasaulē. Nūjošanas pētījumi somi veic jau no 1992. gada, tie ir zinātniski pamatoti, varat par tiem lasīt Starptautiskajā nūjošanas federācijas mājās lapā.

Ventspils jau daudzus gadus ir Latvijas nūjotāju galvaspilsēta un šogad 14. augustā jau 12.reizi notiks Vislatvijas nūjošanas festivāls, kurš katru gadu pulcē vairāk par 300 dalībniekiem, tik liels nūjotāju pasākums nav nekur Baltijā. Gribēju piebilst, ka Ventspilī ir jūra, ko var izmantot lieliski spēka un atjaunošanās treniņiem, noteikti jāņem vērā, nūjojot pa jūru vai plikām kājām pa smiltīm, noteikti jālieto “nūju zābaciņi”.

Pasākuma laikā aicinām dalībniekus būt maksimāli uzmanīgiem un stingri ievērot valstī noteiktos Covid-19 izplatības ierobežojumus.

Nesēdi mājās un esi aktīvs!

 

3.06.2021. / Autors: Ventspils Maratona klubs / Foto: Pixabay