Maina kārtību, kā uzņems pirmajā klasē bērnus Ventspils skolās

1403
Autors: Edijs Pālens/LETA
Autors: Edijs Pālens/LETA

Ventspils pilsētas dome apstiprinājusi grozījumus saistošajos noteikumos, koriģējot kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērna uzņemšanu pirmajā klasē Ventspils pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs.

Ar šiem saistošajiem noteikumiem tiek precizēts, ka prioritāte uzņemšanai izglītības iestādē nebūs tiem bērniem, kuriem māsa vai brālis mācās attiecīgās izglītības iestādes pēdējā klasē, jo, pirmklasniekam uzsākot skolas gaitas, māsa vai brālis izglītības iestādē vairs nemācīsies, līdz ar to zūd nepieciešamība šādai prioritātei, teikts noteikumu grozījumu dokumentā.

Savukārt saistošo noteikumu 16.punkts tiek papildināts arī ar gadījumu, kad bērns viens pats ir deklarēts pilsētā bez vecākiem, jo normatīvie akti šādu pienākumu neuzliek un, kā liecina prakse, mēdz būt gadījumi, kad bērna un tā likumiskā pārstāvja deklarētā dzīvesvieta nesakrīt.

Ar saistošo noteikumu projekta grozījumiem no 10.oktobra līdz 24.oktobrim bija iespējams iepazīties Ventspils pilsētas portālā, Izglītības pārvaldes mājaslapā, kā arī Ventspils pilsētas domē, Gāliņciema un Galvenajā bibliotēkā, Iedzīvotāju informācijas centrā Pārventas bibliotēkā, Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldē.