Sinoptiķi: Ziemassvētkos šogad sniega nebūs

1267
Autors: SXC
Autors: SXC

Nedēļas sākumā aizejošā ciklona ietekme mazināsies un pastiprināsies neliels augsta spiediena atzars, tādēļ debesis brīžiem skaidrosies, tomēr vietām vēl gaidāma neliela snigšana, bet nedēļas vidū – pat spēcīgs lietus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Nedēļas vidū virs Baltijas jūras izveidosies aktīvs ciklons, kas šķērsos Latviju, Ziemeļkurzemē atnesot lietu. Saistībā ar ciklonu pastiprināsies rietumu puses vējš, tādēļ vietām putinās un jūras piekrastē brāzmas sasniegs pat 20-23 m/s.

Nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, tomēr debesis bieži būs mākoņainas, līdz ar to gaisa temperatūra mainīsies relatīvi nelielā intervālā. Ventspils apkaimē termometra stabiņš naktīs noslīdēs vien līdz +3 grādu atzīmei, bet dienā tas pakāpsies līdz +6 grādu atzīmei.

Ziemassvētku vakars ir jau pēc pusotras nedēļas, taču pašreizējās prognozes liecina, ka gada gaidītākie svētki aizritēs bez sniega. Sniegs gaidāms vienīgi latvijas austrumu rajonos, savukārt Kurzemes piekrastē gaisa temperatūra turēsies virs nulles. Laikapstākļus galvenokārt noteiks anticiklons, dominēs rietumu vēji, kas atnesīs siltu un mitru gaisu, tādēļ debesis bieži būs apmākušās un brīžiem gaidāmi nelieli nokrišņi. Mainoties anticiklona izvietojumam un vēja virzienam, iespējama vēsāka un sausāka gaisa ieplūšana.