Šī brīža situācijā izskatās, ka, visticamāk, nākamgad mediķi tomēr nesaņems atalgojuma pieaugumu pilnā 20% apmērā, kā tas bija iepriekš solīts un ir ierakstīts Veselības aprūpes finansēšanas likumā. Šādu pārliecību intervijā aģentūrai LETA izteikusi veselības ministre Ilze Viņķele.

Patlaban papildu vajadzībām, kas nav iekļautas bāzes budžetā, varētu būt ap 100 miljoniem eiro, taču Veselības ministrijas uzdevumu sarakstā mediķu algu pieaugumam vien ir nepieciešami 120 miljoni eiro. Viņa piebilda, ka ir diezgan skaidrs, ka Veselības ministrijas finansējuma pieprasījums pilnā apmērā netiks apmierināts, tāpēc modelēti scenāriji gadījumam, kad viss finansējuma pieprasījums netiek apstiprināts.

Atalgojuma palielināšanai nākamgad būs jāņem vērā vairāki kritēriji, tostarp jāvērtē, kur nozarē mediķi saņem viszemāko atalgojumu un kur vērojams vislielākais cilvēkresursu trūkums.

Saeima, atbalstot grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā, ierakstot, ka 2020.gadā mediķu atalgojums jāpalielina par 20%, izturējās bezatbildīgi, jo tas, ka šāds finansējums nebūs pieejams esot bijis skaidrs jau balsojuma brīdī:  “Budžeta neatņemama sastāvdaļa ir trīs gadu prognozes, kuras bija zināmas pagājušā gada vasarā.”

Viņa uzskata, ka ilgtermiņā politiķiem vajadzētu stiprināt drosmi teikt arī nepatīkamo un nedot solījumus, kuri nav izpildāmi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay