Mēneša laikā uz ceļiem reģistrētas jau 110 sadursmes ar meža dzīvniekiem

0
388

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē aizvadītajā nedēļas nogalē ir reģistrēti 14 uzbraukumi meža dzīvniekiem, taču mēneša laikā kopš 1.oktobra reģistrēti jau 110 šādi gadījumi, informēja Valsts policijā.

Lielākoties cilvēki šādās sadursmēs nav cietuši, vairāk gan to spēkrati, taču atsevišķās reizēs ir arī cietušie. Kamēr vieni tiek cauri ar izbīli, tikmēr kādam gadās ciest. Tā gadījies kādam vīrietim Ventspils pusē, kura vadītais auto sadūrās ar meža zvēru 22.oktobrī. Negadījumā vīrietis sagrieza rokas no vējstikla lauskām, taču no medicīniskās palīdzības atteicās.

Visa gada laikā līdz pirmdienas, 4.novembra rītam, Kurzemes reģiona pārvaldē reģistrēti gandrīz 600 ceļu satiksmes negadījumi ar uzbraukumiem meža dzīvniekiem. Trīs negadījumos bija cietuši cilvēki: vienā gadījumā automašīnas vadītājs Talsu novadā guva smadzeņu satricinājumu, otrā gadījumā vīrietis Ventspils pusē sagrieza rokas ar lauskām un trešā gadījumā pēc tam, kad dzīvnieks bija caur priekšējo autobusa stiklu ielēcis salonā, cieta pasažieri un šoferis.

Gandrīz visi negadījumi notikuši tieši diennakts tumšajā laikā, kad meža dzīvniekus ir īpaši grūti pamanīt, turklāt tie bieži vien izlec uz autoceļa tikai pēdējā brīdī, kad ir ļoti grūti izvairīties no sadursmes. Iespēja, ka jebkurā diennakts laikā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks, pastāv visā valsts teritorijā, it īpaši mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem. Turklāt meža dzīvnieki ir neprognozējami savā rīcībā, it īpaši bīstams ir tieši alnis.

Lai izvairītos no iespējamas sadursmes ar meža zvēru, policija aicina būt īpaši piesardzīgiem un vērīgiem diennakts tumšajā laikā, kā arī ievērot ceļa zīmes, kas noteiktos ceļa posmos brīdina par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni. Atgādinām – ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts dzīvnieks, par to obligāti jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruni 110. Tāpat nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija ir uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu.

04.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde