Joprojām neskaidrība valda ap jautājumu par prāmja satiksmes atjaunošanu starp Ventspils ostu un Sāremā salu Igaunijā. Igauņu prāmja operators, kas kā vienīgais pieteicās konkursā, līdz noteiktam termiņam neiesniedza galīgo piedāvājumu, taču tagad termiņš ir pagarināts vēl par mēnesi, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Sāremā pašvaldība aktīvi turpina strādāt, lai šī līnija tiktu atjaunota, bet līdz šim reāla rezultāta nav bijis. Pagājušajā gadā nepieteicās neviens pretendents, kad Sāremā pašvaldība uzrunāja prāmju operatorus. Šogad izsludinātajā iepirkumā pieteicās viens pārvadātājs Kihnu Veeteed, kas piedāvāja divus kuģus. Pēc iepirkuma pašvaldība uzdeva uzņēmuma sagatavot konkrētu un detalizētu piedāvājumu, taču līdz 23. augustam tas netika izdarīts. Tagad Sāremā pašvaldība nolēmusi līdz 30.septembrim pagarināt termiņu, lai uzņēmums iesniegtu galīgo piedāvājumu.

Ja līgums tiks noslēgts, tad tas būs spēkā uz pieciem gadiem. Saskaņā ar Sāremā pašvaldības plāniem, prāmis kursētu laikā no 1.jūnija līdz 31.augustam vismaz trīs reizes nedēļā, paredzot iespēju pārvadāt arī transportlīdzekļus.

Sāremā pašvaldība ļoti cer līniju atjaunot nākamajā vasarā. Uz to cer arī Ventspils pilsētas pašvaldība, taču finansiāli šajā projektā nevēlas piedalīties, ko brīvosta jau norādījusi iepriekš.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay