Šonedēļ Latvijā ieplūdīs vēl siltāks gaiss un gaidāmas arī pērkona lietusgāzes, kas vietām būs stipras, ar iespējamu krusu un spēcīgām vēja brāzmām, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Šodien gaidāms ļoti silts laiks, bet pēcpusdienā Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, līdz ar to daudzviet, bet galvenokārt centrālajos un austrumu rajonos ir sagaidāmas pērkona lietusgāzes. Mierīgāka diena gaidāma Kurzemes piekrastē, kur nakts vidū jau bija spēcīgs lietus. Dienas laikā temperatūra pakāpsies līdz +21 grādam, pūtīs neliels dienvidrietumu vējš.

Nākamajā naktī un dienā pastiprināsies neliels augsta spiediena atzars, tādēļ visā Latvijas teritorijā debesis skaidrosies, gaiss iesils līdz +23 grādiem, bet austrumu rajonos pirmoreiz šogad sasniegs +30 grādus.

Otrdien, tuvojoties vakaram, debesis pakāpeniski apmāksies un naktī uz trešdienu Latviju sasniegs jauni negaisa mākoņi, kas daudzviet jau naktī nesīs spēcīgas lietusgāzes, pērkona izlādes, iespējama arī krusa. Trešdien, līdzīgi kā šodien, visticamāk ļoti silta diena. Dienas laikā plašos negaisus pavadīs arī jūtamāka vēja pastiprināšanās.

Nedēļas otrā pusē arī būs silta, bet vairs ne tik karsta, ļoti iespējama ir arī gubu-lietus un negaisa mākoņu veidošanās. Vadoties pēc jaunākajām prognozēm, nedēļas izskaņā laiks kļūs nedaudz vēsāks un samazināsies arī nokrišņu iespējamība.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA