Ventspilī aizdomās par miesas bojājumu nodarīšanu 12 gadus vecam zēnam aizturēts viņa patēvs, kuram tiesa piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Policijā saņemtā informācija no ārstniecības iestādes liecināja par to, ka tur iestādē ir ievietots 12 gadus vecs zēns, kuram konstatēti miesas bojājumi. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja tam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs.

Bērns šobrīd atrodas medicīnas iestādē un pēc izrakstīšanās no slimnīcas viņam tiks nozīmētas dažāda veida ekspertīzes, tostarp lai noteiktu iegūto miesas bojājumu laiku un smaguma pakāpi.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana un izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA