Līdzīgi kā aizvadītājā diennaktī arī turpmākajās dienās Latviju no dienvidiem šķērsos plašas nokrišņu zonas, tādēļ gaidāms galvenokārt mākoņains laiks un daudzviet pa laikam līs, atsevišķos rajonos arī stipri, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Sākot ar nedēļas vidu laika apstākļus sāks noteikt aktīvs ciklons, kas Latvijai pietuvosies no rietumiem. Tādēļ saglabāsies nokrišņiem bagāts laiks – teritorijas lielākajā daļā gaidāms lietus, vietām pat stiprs un iespējams arī pērkona negaiss. Dienvidu puses vējus nomainīs dienvidrietumu, rietumu vēji, kas ceturtdien un piektdien, kas jūras piekrastē pastiprināsies līdz pat 20-21 m/s. Gaisa temperatūra vairs nebūs tik augsta – naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz +10 grādiem, bet dienās gaisa temperatūra paaugstināsies vien līdz +14…+16 grādiem.

Nedēļas izskaņā virs Latvijas pastiprināsies neliels augsta spiediena atzars, tādēļ stipri nokrišņi vairs nav gaidāmi, bet neliels līdz mērens lietus līs galvenokārt valsts rietumu daļā. Brāzmainie rietumu, dienvidrietumu vēji pakāpeniski pierims un iegriezīsies no austrumu puses. Debesis biežāk skaidrosies, un gaisa temperatūra nakts stundās pazemināsies līdz +7 grādiem, bet dienas laikā termometra stabiņš pakāpsies līdz +13…+17 grādu atzīmei.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA