Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā atkal ir ievērojami pieaudzis un sasniedzis 4,4% atzīmi. Trīs nedēļu laikā šis rādītājs ir pieaudzis par 0,3%, liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem. Šobrīd Ventspils pilsētā bezdarba līmenis ir vairs tikai par 0,2% zemāks nekā vidēji visā valstī.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rindas pieaugušas par 34 cilvēkiem, un tik straujš bezdarbnieku rindu pieaugums nebija novērots ilgāku laiku. Līdz ar to šonedēļ oficiāli bez darba ir reģistrēti 904 ventspilnieki.

NVA Ventspils filiāles datu bāzē šobrīd ir pieejamas ir 216 brīvas vakances. Joprojām ir pieejamas 42 brīvas darbavietas kravas automašīnu vadītājiem. Otra skaitliski lielākā ir darbavieta zivju apstrādātājiem, kur nepieciešamas 18 darbarokas. Vēl tiek meklēti 15 betonētāji, 13 elektriķi, kā arī pa 10 apkopējiem, ķīmiskās tīrīšanas darbiniekiem, būvniekiem, būvinženieriem un namdariem.

Republikas nozīmes pilsētu vidū joprojām zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā un Rīgā, attiecīgi 3,0% un 3,1%. Ar 3,2% seko Jelgava un ar 3,4% – Jūrmala, bet cieši aiz Ventspils seko Jēkabpils (4,6%), Liepāja (5,0%), Daugavpils (6,5%) un Rēzekne (8,5%), liecina pašvaldības publiskotie dati.

20.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay