Līdz ar maija pēdējo nedēļas nogali, arī Jūrkalnē atklās tūrisma jauno sezonu. Šogad trīs dienu ilgās aktivitātēs notiks gan talkas, gan dažādi kultūras un atpūtas pasākumi.

Piektdien, 26.maijā, no plkst.19 Pilsberģu krogā gaidāma jaunās ēdienkartes piedāvājuma degustācija Ventspils džeza trio pavadījumā. Muzicēs Roberts Nejs (taustiņi), Kristers Lauriņš (saksofons) un Emīls Bogdanovičs (kontrabass).

Sestdiena sāksies ar talku. Visi talcinieki plkst.10 gaidīti pie Jūrkalnes pagasta pārvaldes, lai svinīgi atklātu pasākumu un vienotos par darāmo. Talka noslēgsies ar lielajām lauku pusdienām, maltīti sarūpēs Jūrkalnes krodziņi Zaķu krogs, Pilsberģu krogs, Rīvas krogs un viesu nama Imantas restorāns. Vakara programmu plkst.20 atklās grupa Stella Amare no Pāvilostas, pēc tam sāksies Katrīnas Kabiņeckas, Mika Akota un Kristena Kupča koncerts. Savukārt plkst.22 notiks zaļumballe, kurā uzstāsies jautrās mūzikas grupa Montana un Igo.

Svētdien sākot no plkst.9 pie Jūrkalnes tautas nama gaidāms lauku labumu tirdziņš. Svētkus noslēgs Igo koncerts Jūrkalnes tautas namā, piedaloties pianistam Jānim Strazdam un Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķei Martai Kauliņai.

Pirmos tūrisma sezonas atklāšanas svētkus un talku Jūrkalnes pašvaldība un domubiedri organizēja 2003.gadā. Pirmajos gados tika sakopta un labiekārtota Jūrkalnes pludmale, bet 2006.gadā mūziķis un mākslinieks Igo ar domubiedriem uzsāka Jūrkalnes Dabas un atpūtas parka veidošanu. Katru gadu talcinieki no Jūrkalnes un visas Latvijas tiek aicināti, lai kopā strādātu un pilnveidotu brīvdabas kultūras centru. Ugunspļava, Vēja sēta, zaļais ugunskrūms, baznīcas ābeļdārzs, lapenes, sacensību Zelta mopēds atceres vieta, saules pulkstenis, dabas takas mežā, laivu skulptūras un liepu aleja pie suitu tikšanās vietas ir tikai daļa no objektiem, kas tapuši šo 15 gadu laikā.

Tur, kur pirms 11 gadiem bija aizaugusi pļava, nu jau tiek svinēti vieni no plašākajiem vasaras saulgriežiem Latvijā, kā arī Zāļu dienas un Ābolu balle, notiek dažādi koncerti un zaļumballes. Jūrkalnes dabas un atpūtas parks ir apliecinājums tam, ka Jūrkalnes un suitu kultūra ir dzīva, uztur senās tradīcijas un mūsdienīgi attīstās.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto