Svinīgā pasākumā, saņemot zelta un sudraba nozīmes ar kompānijas logotipu, kā arī īpašu pateicību un cieņu no uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Valērija Pašutas un padomes locekles Ingas Antānes, godināts ilggadējais AS Ventspils Tirdzniecības osta apkalpojošais personāls.

“Es lepojos ar savu kolektīvu,” uzsver Valērijs Pašuta. “VTO ir tajā strādājošie cilvēki, un tieši ostu apkalpojošā personāla ikdienas darbs lielā mērā nosaka, cik veiksmīga un efektīva būs kompānijas darbība. Mūsu personālu raksturo pieredze, profesionalitāte un daudzpusība. Mūsu darbiniekus zina un ciena ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskajā tranzīta tirgū. Šī pirms 12 gadiem uzsāktā ilggadējo darbinieku godināšanas tradīcija ir viens no veidiem, kā pateikties mūsu cilvēkiem par VTO veltītajiem godprātīga darba gadiem.”

“Jūs, kas šim darbam veltījuši desmit, divdesmit, četrdesmit un vairāk gadus, esat pamats, kas balsta mūsu uzņēmumu. Jūs esat šīs jūras sāls,” apsveikuma uzrunā sacīja Inga Antāne. Jau pirmajās sava darba dienās viņa sapratusi, ka ostā strādā īpaši cilvēki. “Nekur citur neesmu sastapusi savam darbam un uzņēmumam tik uzticīgus ļaudis.”

Uzņēmums lepojas ar cilvēkiem, kas ir uzticīgi savam darbam un veic to pēc labākās sirdsapziņas. Godināt čaklākos un ilggadējākos darbiniekus ir īpaši svarīgi, zinot, ka AS Ventspils Tirdzniecības osta reorganizācijas procesā ir pārņēmusi VU Ventspils Tirdzniecības osta, SIA Uniparks, SIA New Venta, AS Uniparks, kā arī AS Ventspils Tirdzniecības osta–G tiesības un saistības, kā arī visprofesionālāko personālu ostas apkalpošanas jomā, un izveidojusi vienotu un saliedētu kolektīvu vienā no lielākajiem Latvijas ostu uzņēmumiem.

“Ostā bijuši visādi laiki – tā zēlusi un plaukusi, pārdzīvojusi krīžu vētras, bet nekādi vēji nav spējuši salauzt cilvēkus, kas šeit strādā. Mehānismu mehāniķis Leonīds Koroļkovs ostā strādā jau 45 gadus. Es vēl nebiju dzimusi, kad viņš uzsāka šeit savas darba gaitas. Tālmanes Zoja Oskirko un Ludmila Verakso VTO nostrādājušas 40 gadus, un šāds darba mūžs ir apbrīnas vērts. Es noliecu galvu jūsu visu priekšā,” sacīja Antāne.

Starp godināmajiem ir cilvēki, kam pērn un šā gada pirmajā pusē aprit pilni 10, 15, 20, 25, 30, 35 un pat 45 darba gadi vienā un tajā pašā uzņēmumā. Par 10 gadu nepārtrauktu darba stāžu ostā cildināja 18 cilvēkus, un piecus cilvēkus godināja par 15 gadu darbu. Par Ventspils ostas dažādajiem darba iecirkņiem atdotiem 20 mūža gadiem deviņi cilvēki saņēma īpašas sudraba piespraudes. Par ostai atdotu ceturtdaļgadsimtu cildināja 10 cilvēkus. Toties 17 darbiniekiem, kas VTO kolektīvā nostrādājuši 30 gadus, pasniedza zelta piespraudes ar akciju sabiedrības logotipu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv