Nedēļas nogalē Ziemeļkurzemē nokrišņu būs maz, taču kļūs vēsāks

1234

Gaidāmā nedēļas nogale nesīs salīdzinoši maz nokrišņu, taču pazemināsies gaisa temperatūra un kļūs vēsāks. Turklāt jaunndēļ iespējama arī lielāka aukstuma atgriešanās, brīdina sinoptiķi.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes, ceturtdien priekšpusdienā Ziemeļkurzemi sasniegs nokrišņi – gaidāms lietus, kas brīžiem mīsies ar slapju sniegu. Pūtīs dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 10 m/s.

Tomēr pēcpusdienā laika apstākļi ievērojami uzlabosies – tumšie mākoņi pamazām izklīdīs, debesis noskaidrosies un gaidāma saulaina pēcpusdiena. Gaisa temperatūra visas dienas garumā būs +2..+3 grādi.

Naktī uz piektdienu, 26.februāri, debesis atkal apmāksies, gaidāms lietus. Gaisa temperatūra būs +1 grāds.

Piektdienas, 26.februāra rīts uzausīs ar mainīgu mākoņu daudzumu, pēcpusdienā gaidāms slapjš sniegs. Pūtīs dienvidu, dienvidrietumu vējš ar ātrumu 7 līdz 12 m/s, gaiss iesils līdz +4 grādiem.

Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies arī sestdien, 27.februārī, bet naktī uz svētdienu gaisa temperatūra atkal noslīdēs zem nulles.

Nākamās nedēļas sākumā Latviju sasniegs spēcīgs ciklons no Dienvideiropas, kas atnesīs daudz nokrišņu – gan lietu, gan sniegu, bet no nedēļas vidū, visticamāk, spēkā pieņemsies sals, un marta pirmajā nedēļā gaisa temperatūra naktīs var noslīdēt zem -10 grādu atzīmes.