Aprīļa sākumā Ventspilī koncertēs britu pianista Aleksandra Hokinsa trio

1421
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

2.aprīlī, plkst.19.00, teātra nama Jūras vārti Jaunajā zālē gaidāms britu pianista un komponista Aleksandra Hokinsa trio koncerts, kas būs vienīgais mūziķu koncerts Latvijā.

Hokinss šobrīd iemanto arvien plašāku atzinību kā viens no Lielbritānijas inovatīvākajiem un iztēles bagātākajiem pianistiem un komponistiem. Viņš nepagurstošas pašmācības ceļā ir atradis sev vien raksturīgu manieri paša milzu kaislības un plašo zināšanu par džeza mūziku paušanai oriģinālmūzikā.

Pagājušā gadā mūziķa trio, kurā muzicē arī bundzinieks Džons Skots un kontrabasists Neils Čārlzs, izdeva debijas albumu. Tajā Hokinsa žilbinošo spēles tehniku un dzirkstošo iztēli lieliski papildina kolēģi, te mūzikā iztirzājot skaidru un trauslu lirismu, te izpaužoties krāšņā, pat nekaunīgā ritmikā. Ieraksts ir meistarīga brīvības un struktūras, kompozīcijas un improvizācijas kombinācija, kurā apķērīgs klausītājs ar baudu piedzīvos to, kā trijotnes mūzikā tradīcija saplūst ar džeza mūzikas dziļāko būtību – eksperimentiem jeb jaunatklāšanas prieku.

Hokinsa radošā darbība noris arī vairākās citās vidēs un formācijās. Viņš ne tikai vada un komponē savam trio, ansamblim un nonetam, bet uzstājas arī kā solo mākslinieks, sadarbojas ar bundzinieku-leģendu no Dienvidāfrikas Luisu Moholo-Moholo un regulārs skatuves partneris laimetīgās džeza mūzikas smagsvariem Evanam Pārkeram, Entonijam Brekstonam, Džo Makfī un daudziem citiem. Starp nozīmīgākajiem panākumiem noteikti minams arī tas, ka 2012.gadā britu raidorganizācija BBC Hokinsam pasūtināja jaundarbu One Tree Found, kas vēlāk tika pārraidīts radio ēterā. Arī Londonas Džeza festivāls mūziķim jau divkārt pasūtinājis gan jaundarbu, gan aranžijas.

Ar atmiņām par nupat aizvadīto un gaidām pēc taustiņmūzikas festivāla TAKTS turpinājuma, teātra nama Jūras vārti Jaunajā zālē turpinās koncertu sērija UZTAKTS. Tās ietvaros 2016.gada laikā Ventspilī gaidāmi vairāki starptautiski atzītu dažādiem taustiņinstrumentiem radītas vai adaptētas mūzikas autoru un interpretu koncerti. Pirmajā no tiem janvāra nogalē klausītājus jau priecēja mūziķis-eksperimentētājs Gregs Hainzs.