Jaunā darba nedēļa aizritēs ar mainīgiem laika apstākļiem. Nedēļas sākums vēl būs saulains, tad valdīs lietaini laika apstākļi, tomēr nedēļas nogalē atkal spoži spīdēs saule un būs ļoti silts, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā noteiks zema spiediena ieplaka. Latvijas austrumu reģionos gaidāms neliels īslaicīgs lietus, bet citviet būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Vējš būs lēns, un gaisa temperatūra naktīs pieturēsies +8…+10 grādu robežās.

Tomēr jau otrdienas rītā Ventspils pusi sasniegs ciklons, kas nesīs mākoņainu un lietainu laiku. Naktī uz trešdienu vietām līs pat stipri, tomēr citās dienās nokrišņu daudzums būs mērens. Līdz ar ciklonu darbību atsevišķās dienās ziemeļrietumu vējš dažviet būs brāzmains, bet gaisa temperatūra pakāpeniski samazināsies – ja otrdien dienas laikā gaisa temperatūra vēl sasniegs +20 grādus, tad piektdienā termometra stabiņš dienā pakāpsies vien līdz +11…+17 grādu atzīmei.

Nedēļas nogalē laika apstākļi atkal mainīsies. Atmosfēras spiediens paaugstināsies, un virs Baltijas jūras atradīsies anticiklona centrs. Debesīs mākoņu būs maz, spoži spīdēs saule, un nokrišņi nav gaidāmi. Debesīm skaidrojoties, sestdienas naktī vietām uz augsnes iespējamas arī salnas, tomēr kopumā brīvdienās gaisa temperatūra nakts stundās pazemināsies līdz  +4…+9 grādiem, bet dienā saule gaisu sasildīs līdz pat +17…+23 grādiem, par dažiem grādiem vēsāks būs vienīgi piekrastē.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Edijs Pālens/LETA