Šī gada rudens sezonā laikā no 1.oktobra līdz šai dienai pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde organizētajā lapu vākšanas akcijā ir savākti jau 11 500 maisi ar koku lapām, informēja pārvaldes pārstāve Sigita Znotiņa.

Pēc viņas teiktā, ik gadu akcijas laikā tiek izvesti aptuveni 12 000 lapu maisu.

Tie, kuri vēl nav paspējuši piedalīties akcijā vai arī ir palikuši vēl kādi maisi ar lapām, tad to vēl iespējams izdarīt līdz piektdienai, kad noslēgsies akcija. Lapu maisu izvešanu var pieteikt, zvanot pa tālruni 63624269, norādot precīzu adresi un vietu, kur maisi novietoti, jo atbildīgais dienests dodas tikai uz tām ielām, kuru adreses tiek pieteiktas Komunālajā pārvaldē, un tas nebrauc atsevišķi uz visām Ventspilī esošām ielām, lai meklētu izliktos lapu maisus, kuri nav pieteikti savākšanai.

“Diemžēl šī gada akcijas periodā lapu maisos tika atrasti daudz sadzīves atkritumi, un dažādi dārza atkritumi. Lūdzam iedzīvotājus būt atbildīgiem un ņemt vērā to, ka lapu maisos nedrīkst atrasties zari, kā arī sadzīves atkritumi, jo lapas paredzēts izmantot kompostam,” norādīja Znotiņa.

No 15. novembra līdz 15. decembrim privātmāju īpašnieki varēs pieteikt bezmaksas kaisāmā materiāla piegādi ietvju, kas atrodas pieguļošās teritorijas robežās. Uz katru šādu īpašumu ir paredzēts piegādāt ap 100 kg smilts un sāls maisījuma.

13.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay