Saeimas pārdalītie 2,92 miljoni eiro tiks izmantoti četru kultūrizglītības profesionālās kompetences centru materiāltehniskās bāzes uzlabošanai, liecina Kultūras ministrijas informatīvais ziņojums.

Kā ziņots, Saeimas deputāti piekrita pārdalīt aptuveni 9 miljonus eiro dažādiem mērķiem, piemēram, sporta pasākumiem, kultūrizglītībai, kā arī Liepājas Universitātei un Liepājas lidostai.

No šīs summas 2,92 miljoni eiro paredzēti kultūrizglītības profesionālās izglītības kompetences centriem.

Lielākā daļa jeb 1 521 650 eiro tiks izmantoti skatuves iekārtu un tehnoloģiju iegādei. Nacionālajā mākslu vidusskolā tiks veikta apskaņošanas sistēmas nomaiņa, bet pilnīga studijas un multimediālas zāles aprīkošana plānota Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā (LMMDV). Ventspils Mūzikas vidusskolai tiks iegādāts jauns skatuves aprīkojums, bet Rīgas dizaina un mākslas vidusskolā – skaņas sistēma, tai skaitā mikrofoni, akustiskā sistēma, Audio pults un citas ierīces.

Otra lielākā daļa jeb 631 099 eiro tiks atvēlēti datortehnikas un mācību līdzekļu aprīkojuma iegādei LMMDV, Nacionālajā mākslu vidusskolā un Rīgas dizaina un mākslas vidusskolā, bet kopskaitā 35 jaunu mūzikas instrumentu iegādei Nacionālajā mākslu vidusskolā un LMMDV paredzēti 293 053 eiro. Tāpat Nacionālajā mākslu vidusskolā un LMMDV tiks iepirktas 279 268 eiro vērtas iekārtas profesionālo priekšmetu apguvei.

Savukārt par 195 676 eiro tiks veikts LMMDV mākslas skolas kosmētiskais remonts, Rīgas dizaina un mākslas vidusskolas automātiskās ugunsgrēka sistēmas remonts, jumta remonts ēkai Valdemāra ielā 139 siltā ūdens cauruļvadu atjaunošana un dienesta viesnīcas aprīkojuma iegāde. Tāpat par šo naudu Nacionālajā mākslu vidusskolā paredzēts veikt mācību ēkas ceturtā stāva gaiteņu grīdas remontu, galvenās ieejas durvju un kora zāles grīdas nomaiņu, mūzikas korpusa jumta seguma remontu, iegādāties sporta laukuma aprīkojumu, kā arī uzstādīt sauli atstarojošas un necaurlaidīgas žalūzijas Kora zālei.

Autors: LETA / Foto: LETA