Turpmākās dienas gaidāms nokrišņiem bagāts un vējains laiks

1178

Šodien aizejošā ciklona ietekmē vēl lielā daļā Latvijas gaidāmi nokrišņi – pārsvarā lietus. Arī Ventspilī vējš būs pierimis līdz lielākoties lēnam ziemeļu vējam, bet gaisa temperatūra būs +6 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Sestdien no rīta Baltijas jūras reģionam no rietumiem pietuvosies jau nākamais aktīvais ciklons, tādēļ laiks brīvdienās būs lielākoties mākoņains un visā teritorijā gaidāms mērens lietus. Ciklona ietekmē no jauna pastiprināsies arī vējš – sestdien Ventspilī dienvidrietumu, rietumu vēja brāzmas sasniegs 15 m/s, bet svētdien pēcpusdienā, vējam iegriežoties no ziemeļrietumiem, jūras piekrastē vēja spēks brāzmās sasniegs pat 20-24 m/s.

Nākamās nedēļas sākumā ciklons, kas noteiks laika apstākļus nedēļas nogalē, no Latvijas-Igaunijas robežas virzīsies tālāk uz dienvidaustrumiem, tomēr tā ietekme mazināsies vien nedaudz – ziemeļrietumu vējš lielā daļā piekrastes saglabāsies brāzmās līdz 20-24 m/s un tā pierimšana gaidāma vien naktī uz otrdienu. Arīdzan nokrišņi mitēsies vien otrdien dienas laikā. Gaisa temperatūra nedēļas pirmajā pusē naktīs gaidāma -1…+5 grādu robežās, bet dienās termometra stabiņš pakāpsies līdz +1…+6 grādiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA