Sākot ar pirmdienu pastaigām tiek slēgts Dienvidu mols, kur sāksies apjomīgi rekonstrukcijas un renovācijas darbi. Saskaņā ar plānoto, apjomīgie būvdarbi noritēs līdz pat augustam, līdz ar to lielu daļu no tūrisma sezonas šī iecienītā apskates un pastaigu vieta būs ventspilniekiem un pilsētas tūristiem slēgta, informē Ventspils brīvostas pārvalde.

Pagājušajā nedēļā jau sākās sagatavošanas darbi būvdarbu veikšanai uz mola. Automašīnu stāvlaukumu pie kuģa Azova varēs izmantot arī turpmāk, kad notiks mola rekonstrukcija, taču tiks mainīta satiksmes kārtība.

Kā stāsta brīvostā, pašlaik vēl nekas neliecināja par atjaunošanas darbu sākšanos, taču tie jau notiek, piemēram, betona masīvu un tetrapodu ražošana. Mola atjaunošanai nepieciešami 200 betona masīvi, no kuriem katrs sver 40 tonnas. Vēl būs nepieciešami arī 1500 divu veidu – 5 un 13 tonnas smagi tetrapodi.

Ventspils ostas moli to tagadējā veidolā būvēti pirms vairāk nekā 100 gadiem. Pēdējie nozīmīgie atjaunošanas darbi Dienvidu molā veikti 90. gadu vidū, tomēr tik pamatīgu rekonstrukciju, kāda plānota tuvākajā nākotnē, Dienvidu mols nav pieredzējis vismaz 60 gadus, uzsver brīvosta.

Plānota arī ceļa segumu atjaunošana, fasāžu remonts un jauna apgaismojuma izbūve visā mola garumā.

Kopējās mola atjaunošanas izmaksas ir 2,4 miljoni eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils brīvostas pārvalde