No šodienas Ventspilī sāksies apkures sezona

1252
Autors: Ieva Čīka/LETA
Autors: Ieva Čīka/LETA

Ņemot vērā laika prognozi turpmākajām dienām, pašvaldības SIA Ventspils nekustamie īpašumi piektdien, 7.oktobrī, sāks siltumapgādes pievienošanu uzņēmuma apsaimniekotajām daudzdzīvokļu dzīvojamām un nedzīvojamām ēkām, kas nav renovētas. Savukārt nākamās nedēļas sākumā apkure tiks pieslēgta arī siltinātajām ēkām, portāls Ventspilnieks.lv uzzināja pašvaldībā.

Lai drēgnajās rudens dienās mājoklī būtu komfortabli, ēku siltummezgli ļauj regulēt siltuma padevi apkures sistēmā atbilstoši āra gaisa temperatūrai, kā arī nepieļaujot telpu pārkurināšanu. Āra gaisa temperatūrai paaugstinoties vai pazeminoties, siltummezgls izslēdzas vai ieslēdzas automātiski. Tas nozīmē, ka ar minimālu siltumenerģijas patēriņu ir iespējams nodrošināt dzīvokļos komforta prasībām atbilstošu temperatūru. Līdz ar to iedzīvotājiem nevajadzētu satraukties, ka dienas laikā, paaugstinoties gaisa temperatūrai, radiatori var būt vēsi.

Uzsākot apkures sezonu, nepieciešams veikt arī apkures sistēmas atgaisošanu. Tā kā pārsvarā ventiļi atrodas ēku augšējo stāvu dzīvokļos – sistēmas stāvvadu galos, tad bieži vien gadās, ka iedzīvotāju prombūtnes laikā nav iespējams savlaicīgi veikt apkures sistēmas atgaisošanu. Lai neveidotos šāda situācija, lūgums iedzīvotājiem nodrošināt iespēju meistariem iekļūt dzīvoklī – pie atgaisošanas ventiļiem.

Pašvaldības SIA Ventspils nekustamie īpašumi vērš iedzīvotāju uzmanību, ja pēc sistēmas atgaisošanas radiatori nesilst vai silst tikai daļa no tiem, tad par to nekavējoties ir jāziņo mājas pārvaldniekam vai apkures sistēmu apkalpotājam SIA Omikron.