Operdziedātāja un viņa sievas slepkavam – 17,5 gadi cietumā

1596

Ventspils tiesa ceturtdien, 30.jūnijā, pasludinot spriedumu baritona Igora Martaka un viņa sievas Viktorijas slepkavības lietā, atzinusi dubultslepkavībā un nelegālā ieroča glabāšanā apsūdzētā 77 gadus vecā Viktora Boļcova vainu un piesprieda viņam brīvības atņemšanu uz 17 gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Spriedums arī paredz piedzīt no apsūdzētā kompensācijas – 25 000 eiro par labu diviem Martaka tuviniekiem un nepilnus 27 000 eiro par labu viņa sievas Viktorijas vecākiem. Viņam arī jāatlīdzina bēru izdevumi četru ar pusi tūkstošu eiro apmērā.

Iepriekš prokurors prasīja piespriest brīvības atņemšanu uz 19 gadiem un sešiem mēnešiem.

Pilns spriedums būs pieejams 14.jūlijā. Pēc tam to 10 dienu laikā būs iespējams pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesā.

Talantīgais Latvijas Nacionālās operas baritons Martaks un viņa sieva Viktorija tika noslepkavoti pērn 6.augusta vakarā dārzu kooperatīvā Tārgales pagastā. Starp Baļcovu un laulāto pāri nesaskaņas bijušas jau iepriekš, taču 6.augusta vakarā tās pārauga izteiktā dusmu lēkmē. Saskaņā ar lēmumu par kriminālprocesa nodošanu tiesai, apsūdzētais tovakar, personiskā naida un pēkšņi uzliesmojošu dusmu vadīts, ar līdzpaņemto bisi izdarīja šāvienu sievietes krūšu kurvja rajonā un šāvienu vīrieša vēdera rajonā. Pēc tam apsūdzētais aizgāja pakaļ vēl munīcijai un, atgriežoties pie ievainotajiem, izdarīja vēl vienu šāvienu sievietes krūšu kurvja rajonā un divus šāvienus vīrieša kakla un galvas rajonā. Pēc nodarītā viņš atgriezās savā mājā, kur vēlāk viņu aizturēja policija.