Arī šā gada februārī Latvijā turpinājis pieaugt pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoms – 4,4 miljoni tonnu, kas ir par 7,3% vairāk nekā līdzīgā laika posmā pērn, liecina VAS Latvijas dzelzceļš apkopotie dati.

Būtisks pieaugums vēl arvien vērojams pārvadāto akmeņogļu apjomā, kas palielinājies par 64,5% salīdzinājumā ar pērnā gada februāri, sasniedzot 1,9 miljonus tonnu. Par 0,5 miljoniem tonnu tas pārsniedz arī janvārī pārvadāto apjomu, kopā nodrošinot, ka gada pirmajos divos mēnešos pārvadāts par 60,8% vairāk akmeņogļu nekā pērn šajā periodā.

Pārvadāto kravu apjoms turpinājis palielināties arī melno metālu sektorā – februārī pārvadāti 163 tūkstoši tonnu, kas ir par 37% vairāk nekā pagājušā gada februārī, savukārt gada pirmajos divos mēnešos kopā pārvadāti 349 tūkstoši tonnu kravu, kas ir par 60,8% vairāk nekā 2016.gada sākumā.

Nafta un naftas produkti februārī pārvadāti 1,5 miljonu tonnu jeb 85% apjomā salīdzinājumā ar 2016.gada februāra rādītājiem, bet ķīmisko kravu apjoms šogad februārī bija 105 tūkstoši tonnu, kas ir par 4,5% mazāk nekā 2016.gada februārī. Tikmēr minerālmēsli pārvadāti 87,6% apjomā no pagājušā gada februārī pārvadāto kravu apjoma jeb 347 tūkstoši tonnu šī gada februārī pret 396 tūkstošiem tonnu 2016.gada februārī.

Latvijas dzelzceļš uzsver, ka kopējais gada sākumā novērotais apjomu pieaugums liecina, ka ostās strādājošie uzņēmumi, kuru kravas veido lielāko daļu dzelzceļa pārvadājumu Latvijā, šogad spējuši piesaistīt jaunus apjomus Latvijas tranzīta nozarei. Lielākā daļa pārvadāto apjomu ir transporta pakalpojumu eksports, un līdz ar to ikviena papildu krava rada ienākumus Latvijas tautsaimniecībai.

Patlaban ap 97% dzelzceļa pārvadājumu veido no ārvalstīm ievestās kravas. Februārī to apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējā gada februāri pieaudzis par 5,4%, sasniedzot četrus miljonus tonnu (2016.gada februārī 3,76 miljoni tonnu), bet gada pirmajos divos mēnešos salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn tas palielinājies par 5,7%, sasniedzot gandrīz 8,3 miljonus tonnu.

Vienlaikus būtiski, ka šī gada sākumā pieaugums novērojams arī iekšzemes pārvadājumos – to apjoms februārī pieaudzis par 20,2% salīdzinājumā ar 2016.gada februāri (107 tūkstoši tonnu šogad pret 89 tūkstošiem tonnu pērn).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Lūka/LETA